ROZPOCZĘLIŚMY SEPTENNĘ LAT PODCZAS CZUWANIA NA JASNEJ GÓRZE

DZIŚ MIJA 93. ROCZNICA ŚMIERCI M. JADWIGI KULESZY
5 kwietnia 2024
KROPLA DLA ŻYCIA – ZRZUTKA NA STUDNIĘ W KENII
9 kwietnia 2024

ROZPOCZĘLIŚMY SEPTENNĘ LAT PODCZAS CZUWANIA NA JASNEJ GÓRZE

Kochane Siostry, Drodzy Bliscy, Przyjaciele, Dobroczyńcy, Szanowni Państwo,

Bóg w swoim wielkim Miłosierdziu podarował nam CZAS CZUWANIA w duchowej stolicy Polski. Dziękujemy Mu za tę łaskę, że wspólnie z Wami mogliśmy trwać przed Cudownym Wizerunkiem Królowej Polski i na modlitwie powierzać Jej polecane intencje, zanosić prośby, błagania i dziękczynienia. Było nas tak wiele w jasnogórskiej kaplicy. Było nas tak wiele również duchowo – korzystających z środków masowego przekazu – na różnych szerokościach geograficznych, w różnych krajach naszej posługi. Byliśmy razem. I za to chcemy Wam serdecznie podziękować.

Dziękujemy szczególnie o. Marcinowi Ciechanowskiemu OSPPE za wygłoszone Słowo, za przewodniczenie Eucharystii oraz przypomnienie, co w życiu jest najważniejsze i Kto w tym życiu ma być dla nas spełnieniem pragnień i mocnym oparciem, szczególnie wtedy, gdy jest bardzo trudno.

Dziękujemy Siostrom i osobom, które włączyły się w przygotowanie Czuwania, tak w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych, Ekwadorze, Brazylii, Kenii i na Ukrainie. To ważny znak., że można być i iść razem za przewodem Ewangelii, nawet wtedy, gdy dzielą nas tysiące kilometrów i strefy czasowe.

Nasze Czuwanie – inaugurujące Septennę Lat – w tym miejscu dobiegło końca. Ale nie tylko może ono, lecz i powinno mieć swoje przedłużenie w życiu codziennym. Zechciejmy zaczerpnąć z tego CZASU MODLITWY, by – jako ludzie przemienieni, ludzie wdzięczni, ludzie radośni, ludzie światła i nadziei otoczeni płaszczem Maryi, najlepszej Matki i towarzyszki naszych dróg – zmieniać świat dobrem, jakie Bóg w nas złożył…

Cieszymy się i Bogu dziękujemy również za to, że w tym samym czasie swoje Czuwanie w pierwszej grupie przeżywały w Amerykańskiej Częstochowie nasze Siostry w Stanach Zjednoczonych.