POLSKA I BENEDYKTYNKI POD KRZYŻEM

PODOPIECZNI PAMIĘTALI O ŚP. S. AGNI NA EŁCKIM CMENTARZU W ROCZNICĘ JEJ ŚMIERCI
16 sierpnia 2019
OBCHODY 45 ROCZNICY ŚMIERCI KS. ANTONIEGO JAGŁOWSKIEGO W AUGUSTOWIE
15 września 2019

POLSKA I BENEDYKTYNKI POD KRZYŻEM

We Włocławku i w wielu innych miejscach w Polsce tegoroczne liturgiczne przywołanie Tajemnicy Podwyższenia Krzyża Świętego łączyło się z podjęciem pielgrzymiego trudu, by we wspólnocie Kościoła celebrować wydarzenia zbawcze. Na czuwaniu POLSKI POD KRZYŻEM nie mogło więc zabraknąć i benedyktynek misjonarek. Na miarę możliwości zawodowych i zdrowotnych włączałyśmy się – wspólnotowo, z podopiecznymi w miejscach posługiwania, parafianami oraz pielgrzymami – w to duchowe ogólnopolskie przedsięwzięcie prosząc Boga o łaskę zrozumienia daru Krzyża, o nowe i święte powołania oraz w intencjach wskazanych przez organizatorów akcji.

W Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego uczestniczyłyśmy w spotkaniu ewangelizacyjnym Polska pod Krzyżem na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Udałyśmy się tam autokarem z pielgrzymami naszej śródborowskiej parafii. Był to czas głębokich przeżyć, spotkań, doświadczenia wspólnoty Kościoła oraz naprawdę żarliwej modlitwy. Za wszystko Bogu niech będą dzięki!
/z Otwocka: s. Salomea i s. Dawida/

 

Na lotnisku aeroklubu w Kruszynie pod Włocławkiem zawiązaniem wspólnoty i modlitwą różańcową rozpoczęło się wydarzenie ewangelizacyjne „Polska pod Krzyżem”, którego organizatorem jest diecezja włocławska oraz fundacja Solo Dios Basta. To kontynuacja wcześniejszych inicjatyw, takich jak „Wielka Pokuta” czy „Różaniec do granic” kluczowym PUNKTEM DNIA o godz. 15 będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, Polska pod Krzyżem” to wydarzenie całodzienne, rozpoczęło się o godzinie 11:00 zawiązaniem wspólnoty i modlitwą różańcową z rozważaniem tajemnic bolesnych. Następnie jeden z organizatorów spotkania, Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dios Basta, wygłosił konferencję „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”. O godz. 15 rozpoczęliśmy Koronką do Miłosierdzia Bożego, i Eucharystia pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa. Liturgii towarzyszyło uroczyście wniesione relikwie Krzyża Świętego. PO godz. 17.30 przewidziana jest konferencja, podczas której zostanie m.in. odtworzona homilia ks. Dolindo Ruotolo. O godz. 20.15 rozpocznie się Droga Krzyżowa. Po drodze Krzyżowej, ok. godz. 22, rozpocznie się druga – nocna – część spotkania. Będzie to wielogodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona niedzielną Eucharystią

/S. Tomasza OSB/