UKRAINA: POŚRÓD WOJENNEJ ZAWIERUCHY SIOSTRY ZŁOŻYŁY ŚLUBY WIECZYSTE

SREBRNY JUBILEUSZ S. BLANKI, S. ANETY I S. HANNY
27 czerwca 2023
UROCZYSTOŚĆ ŚW. BENEDYKTA – DZIEŃ ODNOWIENIA PROFESJI NASZYCH SIÓSTR JUNIORYSTEK
11 lipca 2023

UKRAINA: POŚRÓD WOJENNEJ ZAWIERUCHY SIOSTRY ZŁOŻYŁY ŚLUBY WIECZYSTE

We wtorek  27 czerwca 2023 roku w kościele parafialnym w Barze na Ukrainie trzy nasze Siostry: s. Klara, s. Scholastyka i s. Rozalia w akcie profesji wieczystej – na ręce Przełożonej Generalnej M. Marceliny Kuśmierz OSB – związały się z Chrystusem na zawsze, realizując swe powołanie w Zgromadzeniu Sióstr Benedyktynek Misjonarek.

Uroczystej Liturgii przewodniczył J. E. Ks. Bp Leon Dubrawski z Diecezji Kamieniecko-Podolskiej. Nasze Wieczystki w tym dniu otoczyli swą modlitwą i życzliwością licznie przybyli Goście: kapłani, rodziny, przyjaciele i znajomi, a przede wszystkim Siostry posługujące na Ukrainie oraz M. Marcelina i s. A. Anuarita, które przybyły na tę uroczystość z Polski.

Dziękujemy Bogu za dar życia i łaski udzielone naszym Siostrom wieczystkom na drodze realizacji powołania w benedyktyńskiej Wspólnocie i modlimy się, aby wiele młodych osób z Ukrainy odpowiedziało wspaniałomyślnie na Jego zaproszenie do pełnienia służby pod Regułą i opatem, podążając razem za przewodem Ewangelii  (por. RB Prolog)