OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH


W związku z nową Unijną regulacją odnośnie ochrony danych osobowych, Kościół dostosował swoje wewnętrzne prawo i wydał Dekret w sprawie ochrony danych (tekst w załączniku). Od 25 maja 2018 w Kościele stosujemy się do tego Dekretu.

Na mocy postanowień kościelnego Dekretu o ochronie danych osobowych w Zgromadzeniu Sióstr Benedyktynek Misjonarek powołany został Zakonny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Zakonny Inspektor Ochrony Danych Osobowych w Zgromadzeniu Sióstr Benedyktynek Misjonarek
s. mgr lic. Benedykta Elżbieta Włodarczyk OSB
ul. Reymonta 68/70, 05-400 Otwock
tel. 227790074
e-mail: iod@benedyktynki.pl

pon-pt 9.00-13.00

KLAUZULA INFORMACYJNA W ZAKRESIE DANYCH OSOBOWYCH dla użytkowników strony internetowej Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek z siedzibą w Otwocku, ul. Reymonta 68/70 Drogi Użytkowniku, zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu informacji takich danych w UE (RODO)informujemy: Administratorem Twoich danych jest Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek z siedzibą w Otwocku, ul. Reymonta 68/70 Dane są przetwarzane są w celach statystycznych. Dane nie są udostępniane nikomu. Masz prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed cofnięciem, w przypadku przetwarzania danych na podstawie zgody. Dane nie są poddawane zautomatyzowanym decyzjom, w tym profilowaniu. Administrator nie przekazuje Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, który zajmuje się ochroną danych osobowych. W Polsce jest to Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO), który zastąpił Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) – ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. DEKRET OGÓLNY O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH:
http://episkopat.pl/wp-content/uploads/2018/06/DekretOgolnyKEPWSprawieOchronyOsobFizycznychWZwiazkuZPrzetwarzaniemDanychOsobowychWKoscieleKatolickim.pdf