BENEDYKTYNKI WYRÓŻNIONE PRZEZ PREZYDENTA DUDĘ

OGŁOSZENIE O PRZETARGU: MODERNIZACJA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW ZGROMADZENIA SIÓSTR BENEDYKTYNEK MISJONAREK (2 BUDYNKI W M. KWIDZYN)
15 listopada 2023
MŁODZI W GDAŃSKU PODĄŻAJĄ RAZEM ZE ŚW. BENEDYKTEM
26 listopada 2023

BENEDYKTYNKI WYRÓŻNIONE PRZEZ PREZYDENTA DUDĘ

Miło nam poinformować, że benedyktyńskie dzieła w Puławach, prowadzone przez Siostry w tym Mieście od czasów powojennych zostały dostrzeżone i uhonorowane. Podczas uroczystej gali wręczono wyróżnienie na ręce s. A. Anuarity OSB za dobro świadczone osobom niepełnosprawnym w Benedyktyńskim Zakątku od wielu już lat. Gratulujemy tak ważnego wyróżnienia całemu Zespołowi!

 

Prezydent Andrzej Duda po raz ósmy wręczył Nagrody „Dla Dobra Wspólnego”. W uroczystej Gali wzięła też udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda.

To jest dla nas niezwykle ważne wydarzenie – podkreślił Prezydent.

Andrzej Duda przypomniał, że pierwsza gala odbyła się 9 grudnia 2016 r.  – Ale od tego momentu zawsze staramy się, żeby finałowa gala miała miejsce w okolicach Narodowego Święta Niepodległości – zaznaczył. – Dlaczego? Ponieważ uważamy, że właśnie te postawy, działania, które są w życiu codziennym realizowane dla dobra wspólnego, pożytku społecznego, publicznego, mówiąc wprost i krótko – dla dobra drugiego człowieka, dla budowania społeczeństwa są ważne – mówił Prezydent.

Cieszymy się i gratulujemy s. A. Anuaricie OSB, która znalazła się w gronie laureatów tej wyjątkowej nagrody.

Pełna relacja z wydarzenia:

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/nagroda-dla-dobra-wspolnego/aktualnosci/final-viii-edycji-nagrody-dla-dobra-wspolnego,77386