SESJA ROZEZNANIE DROGI ŻYCIA 18+ NA WCZASACH W GDAŃSKU

DAR SERCA DLA KENII OD MIESZKAŃCÓW WYSZKOWA
8 marca 2020
KOMUNIKAT PRASOWY – KORONAWIRUS
14 marca 2020
Pokaż wszystkie

SESJA ROZEZNANIE DROGI ŻYCIA 18+ NA WCZASACH W GDAŃSKU

Tym razem akcja – sprawa poważniejsza – toczyła się na Wczasach 2 – w Gdańsku. Do naszego klasztoru z różnych stron Polski przybyło 9 dziewcząt, aby wraz w tym wyjątkowym miejscu i czasie obrać właściwy kurs dla swojego życia.

Sesja „Rozeznawanie drogi życia i podejmowanie decyzji” rozpoczęła się w piątkowy wieczór celebrowaniem Misterium Krzyża oraz Sakramentu Pokuty i Pojednania. Była to już więc sposobność do podjęcia też pierwszych zadań związanych z poznawaniem siebie.

Sobota okazała się bardzo intensywnym dniem warsztatowym. Zajęcia prowadziła s. dr Blanka Szymańska OSB wraz z przybyłym do nas ks. Pawłem Sufletą SDB. Wykłady, konferencje i warsztaty pomagały uczestniczkom w poznawaniu siebie, odkrywaniu swoich kompetencji i preferencji zawodowych, a także uwrażliwiały na obranie właściwego kierunku w życiu czyli na trafne rozeznanie powołania. Szczególną okazją ku temu była możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, Adoracja, Eucharystia i rozmowa.

Poranna Eucharystia i niedzielne warsztatowe przedpołudnie wieńczyło wysiłki tego czasu poszukiwania. Medytacja  posłania była pięknym akcentem kończącym to wymagające i intensywne spotkanie.

Dziękujemy Siostrom z Gdańska za przyjęcie nas pod dach swojego domu i możliwość uczestniczenia we wspólnych modlitwach, w celebrowanej Eucharystii i życzliwe spotkania. Zaangażowanym Siostrom  za przygotowanie spotkania, warsztaty i wykłady oraz troskę o potrzeby jego uczestniczek. Ks. Pawłowi  dziękujemy za przybycie i duchowe prowadzenie, które pomogło i zapewne pomoże jeszcze uczestniczkom obrać w życiu właściwy kurs.

Jeśli się zastanawiacie, albo Wasze koleżanki nie są pewne w jakim kierunku mają ruszyć dalej – to już dziś zapraszamy na kolejne edycje tej sesji:

w Ełku: 29-31.05.2020 r.

 

SŁOWO OD UCZESTNICZKI:

Rekolekcje były wspaniałym czasem oderwania od doczesnych spraw. Siostry zadbały o to, żeby był czas na modlitwę, na ciekawe konferencje i na spędzenie miłych chwil przy kawie lub na spacerze nad morzem. Bardzo polecam dla tych, którzy zadają sobie pytania: Kim tak naprawdę jestem? Jak odkryć swoje powołanie w świecie? Jak podjąć właściwie decyzje?

Dziękuję z całego serca za owocny czas rekolekcji

Marysia