REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY NA DOBRY POCZĄTEK ADWENTU W BENEDYKTYŃSKIM ZAKĄTKU

PRZYJACIEL NASZ – ZASNĄŁ… WIERZYMY, ŻE ZMARTWYCHWSTANIE… KS. INF. GRZEGORZ PAWŁOWSKI POWRÓCIŁ DO DO MU OJCA…
21 października 2021
W DOMU GENERALNYM W OTWOCKU ZAKOŃCZYŁO SIĘ SPOTKANIE SIÓSTR PRZEŁOŻONYCH
24 października 2021
Pokaż wszystkie

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY NA DOBRY POCZĄTEK ADWENTU W BENEDYKTYŃSKIM ZAKĄTKU

Na początku października przeżywaliśmy nad brzegiem morza w Gdańsku niezwykły czas rekolekcji monastycznych.
Z uwagi na duże zainteresowanie i Wasze pytania o możliwość udziału w tej formie rekolekcyjnej – nadszedł czas na kolejne zaproszenie – tym razem do udziału w rekolekcjach NA DOBRY POCZĄTEK ADWENTU W BENEDYKTYŃSKIM DUCHU: MÓDL SIĘ – PRACUJ/UCZ SIĘ – NIE BĄDŹ SMUTNY w Benedyktyńskim Zakątku w Puławach.
 
W ramach tego spotkania pragniemy przeżyć wyjątkowy czas puławskim klasztorze, w duchu i rytmie benedyktyńskiego dnia, mądrze rozpoczynając tegoroczny Adwent ze św. Benedyktem. Jest to ciekawe wyzwanie, które może podjąć każda osoba pragnąca zapoznać się z benedyktyńską duchowością, przeżyć czas we wspólnocie, poznawać siebie w ramach warsztatów, rozpoznać swoje mocne i słabsze strony, aby dzięki wstawiennictwu św. Benedykta uczynić swoje życie benedyktyńskim = błogosławionym = szczęśliwym.
 
Pomogą nam przeżyć ten czas specjaliści
 
ZATEM – DO DZIEŁA – !
MÓDL SIĘ – PRACUJ/UCZ SIĘ – NIE BĄDŹ SMUTNY!
26-28 listopada 2021
 
ROZPOCZĘCIE – PIĄTEK – GODZ. 19.00 
ZAKOŃCZENIE – NIEDZIELA – GODZ. 13.00
 
BĘDĄ Z NAMI:
 
SIOSTRY BENEDYKTYNKI (3 WARSZTATY, 3 WPROWADZENIA MEDYTACYJNE)
GOŚĆ SPECJALNY 😉
 
ZGŁOSZENIA DO 20.11.2021 r. na adres: rekolekcje@benedyktynki.pl
 
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!! SPIESZCIE SIĘ!!!
 
A dla zachęty – załączamy kilka słów od uczestniczek poprzedniej serii:
 
 
 
 
„3-dniowe rekolekcje u sióstr Benedyktynek w sierpniu 2021 r. to dla mnie wyjątkowy czas modlitwy, przeżywania daru Eucharystii, spotkania z drugim człowiekiem (zawarcia nowych znajomości), doświadczeniem życia codziennego w zakonie, rozwijających warsztatów (z udziałem doktorantów z KUL), otrzymania bardzo praktycznej wiedzy co do podejmowania decyzji, rozeznawania swojego powołania, a także zrozumienia, że życie powinno być harmonijnie zorganizowane, aby sprawiało radość. Tę radość zauważyłam w uśmiechu sióstr, które mnie przyjęły z całą troską, otwartością, gotowością wysłuchania w każdej chwili. Polecam każdej kobiecie, młodszej i starszej, aby przyjechała do sióstr do Puław i chłonęła jak gąbka (i zapisywała!) każde zasłyszane tam słowo. Takie słowo było brakującym elementem mojego aktualnego życia – wyjaśniło mi pewne sprawy, dało jasność co do pewnych moich zmagań. Szczególnie podobały mi się spotkania z s. dr Blanką Szymańską OSB. Jej wiedza, doświadczenie, wprowadziły w moje myślenie nowe spojrzenie na życie. Siostra dała mi nadzieję, że można wpływać na życie, aby dawało spełnienie, że wiele mogę jeszcze zrobić. Cieszę się, że mogłam poznać m.in. s. Franciszkę, s. Benedettę, s. Joannę. Dziękuję za Regułę św. Benedykta, Medalik św. Benedykta z modlitwami, za możliwość poznania 100-letniej historii Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Myślę, że jeszcze wrócę do Benedyktynek i zachęcam poszukujących wartościowych rekolekcji, aby zdecydowały się na te z Benedyktynkami!”
Anna
 
****************

Niniejsze rekolekcje ukazały mi recepturę na szczęśliwe życie. Niezależnie od powołania, które jest mi dane, wiem że Reguła św. Benedykta jest tym, co pomoże mi przetrwać młodość oraz odpowiedzialnie wejść w dorosłe życie. Często jesteśmy nieszczęśliwi gdy uciekamy tylko w pracę lub modlitwę. Jeżeli jeden z czynników przeważa już szczęście jest niekompletne. Jako pracująca uczennica dziękuję Bogu za ten czas i wracam do domu, aby teraz wszystkie te wskazówki praktykować.

***************

Rekolekcje przebiegły niesamowicie, w bardzo przyjemnym towarzystwie. Można było się wiele nauczyć i zagłębić w relacje z Bogiem. Nie da się tego opisać słowem, gdyż słowa nie wystarczą.

****************

Zapamiętam te rekolekcje do końca życia i będę je wspominać z uśmiechem na twarzy 😉

****************