LUDZI PROWADZIĆ – BUDZIĆ ŻYCIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA – DZIEŃ NADZIEI
24 kwietnia 2022
59. TYDZIEŃ SZCZEGÓLNEJ MODLITWY O POWOŁANIA
8 maja 2022
Pokaż wszystkie

LUDZI PROWADZIĆ – BUDZIĆ ŻYCIE

Ten wymowny tytuł książki o. Anselma Grüna stał się tematem przewodnim spotkania, w którym na Wigrach – w dniach 30.04-3.05.2022 r. – uczestniczyły Siostry pełniące posługę dyrektorską. W kluczu Reguły św. Benedykta Siostry zostały zaproszone do udziału w warsztatach SZTUKA BYCIA LIDEREM prowadzonych przez Kasię i Kamila Tomaka, absolwentów KUL w zakresie psychologii. Integralną ich częścią była część wykładowa prowadzona przez s. Blankę Szymańską OSB. W wolnej chwili Siostry skorzystały z projekcji filmów VR 360 stopni oraz oferty SZAFY JP2 na kółkach czyli Szlakowej Akademii Familijnej na kółkach, potocznie zwanej Sacrtruckiem.

Ważną pomocą była część warsztatowa związana z aktualnymi wyzwaniami formalnymi i administracyjnymi, poprowadzona przez s. Bernadettę Jarecką OSB, podczas której każda z uczestniczek mogła dołożyć swoją cegiełkę doświadczeń, osiągnięć lub podzielić się trudnościami.

Podczas pobytu nie zabrakło czasu na chwilę odpoczynku, ale i na troskę o życie duchowe. Wyjątkowo dla Sióstr została odprawiona Msza Święta w Apartamentach Papieskich Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach. Po niej, ks. Jacek Stefański wygłosił cenną konferencję poświęconą walce duchowej i zmaganiach, z jakimi mierzą się osoby odpowiedzialne za powierzone im dzieła. Była to więc okazja do modlitewnego przeżycia tego czasu łaski, ubogacona zwiedzaniem obiektu z tak wyjątkowym przewodnikiem.

Cieszymy się, że Siostrom towarzyszyła M. Marcelina Kuśmierz OSB, która miała okazję poznać się z blaskami i cieniami posługi dyrektorskiej, trwać z Siostrami na modlitwie i w chwilach rekreacji oraz skierować słowo inspirujące do dania odpowiedzi o kierunek drogi i współrzędne naszego życia benedyktyńskiego i powierzonej funkcji.

Dziękujemy Matce Marcelinie i Siostrom za udział w szkoleniu, a s. Anuaricie Tutce oraz s. Blance Szymańskiej za logistykę w przygotowaniu spotkania w terenie.