CZY PRAWDZIWIE SZUKASZ BOGA? ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ I DOBRODZIEJÓW WSPÓLNOTY W OTWOCKU

WCHODZIMY W NOWY ROK – ANNO DOMINI 2020
1 stycznia 2020
KONIN ODDAŁ POKŁON BOGU
8 stycznia 2020
Pokaż wszystkie

CZY PRAWDZIWIE SZUKASZ BOGA? ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ I DOBRODZIEJÓW WSPÓLNOTY W OTWOCKU

Jednym z kluczowych pytań, jakie św. Benedykt stawia kandydatom do życia zakonnego pod Jego Regułą jest właśnie pytanie o pragnienie, a dokładnie – pragnienie szukania Boga. Sprawdza się ono nie tylko w życiu klasztornym, ale także w rodzinnym, o czym mogli się przekonać wszyscy Goście – uczestnicy spotkania świątecznego w Otwocku.

Opowieść o szukaniu Boga realizowana na bazie benedyktyńskiej Reguły, a wyeksponowana w przykładzie Mędrców ze Wschodu, których obchód liturgiczny przeżywamy, stała się motywem wiodącym refleksji ukazującej piękno życia określonego przez naszego Zakonodawcę i okazją do doświadczenia na własnej skórze podążania w życiu za Światłem Chrystusa i Jego Słowem.

Po uroczystej Eucharystii uczestnicy pozostali jeszcze na krótkim wprowadzeniu w tajemnicę dnia Objawienia Pańskiego, a następnie idąc za wonnościami i światłem dotarli do refektarza, by tam również budować wspólnotę stołu w jego doczesnym wymiarze, a także ubogacać się pięknym śpiewem i grą na wielu instrumentach muzycznych.

Wspólny śpiew kolęd, pyszny poczęstunek i wspaniała atmosfera pozwoliły uczestnikom doświadczyć radości spotkania z Bogiem i bliźnim, którzy z całego serca i codziennie starają się Go szukać, we właściwy dla siebie sposób.

Kolejne spotkanie – w duchu benedyktyńskim dla wszystkich chętnych – już za miesiąc, a dokładnie 9 lutego 2020 roku w Otwocku, w Wigilię Uroczystości św. Scholastyki – patronki dobrych rozmów! Już dziś serdecznie zapraszamy!!!