CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

UCZYNIĆ KRZYŻ PODESZŁEGO WIEKU – WE WSPÓLNOCIE – BRAMĄ DO NIEBA
30 marca 2023
W GDAŃSKU SIOSTRY DYREKTORKI NASZYCH DZIEŁ PODNOSZĄ SWOJE KWALIFIKACJE
29 kwietnia 2023
Pokaż wszystkie

CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!

Kochane Siostry, Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy, Szanowni Państwo,

tymi słowami – pełnymi nadziei i wielkanocnej radości, pragniemy podzielić się, jako owocem celebracji największych tajemnic w całym roku liturgicznym. Tajemnica Paschalna otwiera nam bowiem perspektywę szczęścia, które się nie skończy.

W tych świątecznych dniach – jak zaznacza M. Marcelina w swych słowach na Wielkanoc 2023 – Kościół prowadzi nas w liturgii do pustego grobu Jezusa, abyśmy mogli usłyszeć niewiarygodne, a jednak prawdziwe słowa: „Nie ma Go tutaj, zmartwychwstał !” Jak bardzo ta Dobra Nowina Paschalna jest nam potrzebna w naszej codziennej rzeczywistości, często nacechowanej smutkiem i zwątpieniem. Bardzo trafnie ten stan naszego ducha określa Papież Franciszek – Często nadzieję blokuje kamień nieufności. Kiedy toruje sobie drogę idea, że nic się nie udaje i że to, co najgorsze nigdy się nie skończy, zrezygnowani zaczynamy wierzyć, że śmierć jest silniejsza niż życie, a sami stajemy się cyniczni, siejąc niezdrowe zniechęcenie. Dodając kamień do kamienia budujemy w sobie pomnik niezadowolenia, grobowiec nadziei. Narzekając na życie, uzależniamy je od narzekań i czynimy niezdrowym duchowo. W ten sposób wkrada się rodzaj psychologii grobu.” (Wigilia Paschalna w 2019 r.)

Zatem niech kontemplacja Tajemnicy Zmartwychwstania wzmocni naszą wiarę, rozpali na nowo miłość, a chwalebne światło Chrystusa ukaże właściwą drogę. Jezus-Miłość to prawdziwy Baranek Paschalny, który dobrowolnie oddał swoje życie na krzyżu za nas (por. 1 Kor 5, 7). Niech wypełnia nas silna wiara, że Jezus żyje i jest pośród nas. Uczyńmy Go centrum swojego życia i motywacją wszelkich działań. Pozwólmy, żeby pochwycił nas na nowo i zachwycił, bo Życie jest silniejsze niż śmierć. Dobro jest silniejsze niż zło. Miłość jest silniejsza niż nienawiść. Prawda jest silniejsza niż kłamstwo” (Benedykt XVI).        

Otwórzmy nasze serca na Chrystusa, Nieskończoną Miłość i zawierzmy siebie Zmartwychwstałemu Panu, który czyni nas dziećmi Ojca i otwiera nas na odnawiającą moc Ducha Świętego.

Błogosławionych Świąt!

z modlitwą i pamięcią przy Zmartwychwstałym

Siostry Benedyktynki Misjonarki