BENEDYKTYNKI ZAWIERZONE OPIECE ŚW. JÓZEFA W KALISZU

SPOTKANIE FORMACYJNE DLA SIÓSTR 10/30+
15 marca 2019
WIZYTACJA GENERALNA W EKWADORZE POWOLI DOBIEGA KOŃCA
8 kwietnia 2019
Pokaż wszystkie

BENEDYKTYNKI ZAWIERZONE OPIECE ŚW. JÓZEFA W KALISZU

Dzień 23 marca 2019 r. przeszedł do historii, otwierając nowy rozdział ponownego powierzenia się opiece św. Józefa całego Zgromadzenia w Sanktuarium tego świętego w Kaliszu. Choć nie ma już działań wojennych w naszej Ojczyźnie – jak było to u początków Zgromadzenia – to jednak czasy współczesne wyzwalają w nas potrzebę przyzywania tego przemożnego Opiekuna Kościoła i naszego Zgromadzenia, który wypraszał potrzebne łaski w ponad stuletniej historii naszej Wspólnoty.

Wspólnota Sióstr z Konina przygotowała na powitanie poczęstunek w podziemiach pod bazyliką, dzięki czemu wszyscy wzmocnieni po podróży mogli wyruszyć do świątyni, by poznać jej historię, a następnie uczestniczyć w konferencji wygłoszonej przez przełożonego mariańskiej wspólnoty z Lichenia, ks. Bogusław Binda MIC.

Na zakończenie uroczystej Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Łukasza Buzuna – M. Marcelina Kuśmierz OSB wraz z Zarządem w obecności licznie zebranych Sióstr, Rodzin i Przyjaciół Zgromadzenia dokonała uroczystego aktu Zawierzenia każdej Siostry i dzieł prowadzonych przez nasze Zgromadzenie. Prośmy zatem – za wstawiennictwem Oblubieńca NMP – o dar pokoju, cichości i pokory serca.