59. TYDZIEŃ SZCZEGÓLNEJ MODLITWY O POWOŁANIA

LUDZI PROWADZIĆ – BUDZIĆ ŻYCIE
6 maja 2022
MODLITEWNY PODBÓJ BIŁGORAJSKIEJ ZIEMI W NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA
8 maja 2022
Pokaż wszystkie

59. TYDZIEŃ SZCZEGÓLNEJ MODLITWY O POWOŁANIA

Tegoroczny Tydzień Modlitw o Powołania – zatytułowany Powołani do budowania rodziny ludzkiej idealnie wpisuje się dynamikę roku szkolnego, w którym obecnie trwają egzaminy dojrzałości. Maturzyści bowiem, to szczególna grupa, której towarzyszymy teraz swoją modlitwą i ofiarą, a niejednokrotnie i obecnością w szkolnych salach egzaminacyjnych i na korytarzach, zapewniając o naszej wspierającej obecności. Zanosimy do Boga benedyktyńską modlitwę nie tylko o to, by egzaminy poszły dobrze, ale by rzeczywiście zdać ten najważniejszy egzamin dojrzałości – właściwie wybrać drogę życia: życia spełnionego i szczęśliwego czyli błogosławionego (co znaczy słowo benedyktyński ;))

Ale pamiętamy też o innych osobach – trochę młodszych i trochę starszych, studiujących, pracujących lub nie, w których Pan złożył swe ziarno powołania i zaprasza: do życia kapłańskiego, zakonnego, małżeńskiego, misyjnego czy samotnego. To też powołanie.

Jako benedyktynki misjonarki – w 105. rocznicę powstania naszego Zgromadzenia – szczególnie modlimy się o dar nowych powołań do naszej Wspólnoty, aby poprzez podejmowaną modlitwę i pracę Bóg był uwielbiony, a człowiek spełniony…

Zapraszamy już dziś na zbliżające się spotkanie formacyjne dla dziewczyn i kobiet w wieku 18-35 lat, które odbędzie się w Puławach w dniach 20-22 maja 2022 r., pomagające rozeznać kierunek życia.

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na wakacje, to bukujcie termin na Benedyktyński Zakątek w Puławach: 18-25 lipca 2022 r. BENEDICTUS MŁODYCH – dla dziewczyn i chłopaków – długo wyczekiwany wreszcie możliwy do zrealizowania. Szczegóły lada chwila!

Tymczasem – módlmy się, by Dobry Pasterz, Pan żniwa, obdarzał nas i cały Kościół łaską dobrych i świętych powołań oraz o odwagę do udzielenia pozytywnej odpowiedzi na to wyjątkowe zaproszenie do udziału w sprawach samego Boga….