100 – LAT JANA PAWŁA II – PAPIESKIE „URODZINY” W BENEDYKTYŃSKIM KLASZTORZE

KAWA Z BENEDYKTYŃSKĄ DUSZĄ W PAPIESKICH KAWIARENKACH – TELEMOST ;) NIEDZIELA GODZ. 19.00
16 maja 2020
NOTA PRASOWA Z VATICANNEWS: EKWADOR. BENEDYKTYNKI MISJONARKI RATUJĄ LUDZI OD GŁODU
21 maja 2020
Pokaż wszystkie

100 – LAT JANA PAWŁA II – PAPIESKIE „URODZINY” W BENEDYKTYŃSKIM KLASZTORZE

Jak widzicie – nie zatrzymujemy się na sentymentalnych wspomnieniach utrwalonych w benedyktyńskiej kawiarence #2  – ale Osobę, życie i nauczanie Jana Pawła II zachowujemy w sercu i umyśle  Sprawdzianem prawdziwości tych słów okazał się niedzielny Quiz papieski, w którym drużyny Sióstr miały okazję podzielić się wiadomościami o życiu i nauczaniu wielkiego Polaka. Dwa świąteczne papieskie dni – niedziela i poniedziałek – przeplatane modlitwą oraz różnymi formami wspólnego bycia i przywoływania Papieża Polaka – pozostaną w sercach nie tylko z powodu wystrzałowego tortu (zresztą pysznego ), ale także – z wdzięczności Bogu za tak wyjątkowego Świętego, który chodził po naszej ziemi.
Transmisje Mszy Świętych, wydarzeń kulturalnych, spotkania wspólnotowe, nasze modlitwy zanoszone w zakonnych kaplicach oraz te – z podopiecznymi z Ełku – pozwoliły w różnych częściach naszej Ojczyzny uczcić wyjątkowy dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Sami zobaczcie jak było w Gdańsku, jak było w Otwocku. No i pomyślcie sami, co znaczy znak i smak WSPÓLNOTY 😉

 

DOM GENERALNY W OTWOCKU

DOM W GDAŃSKU

W Wigilię urodzin św. Jana Pawła II cała gdańska Wspólnota Sióstr – powiększona o zaproszone na to wyjątkowe spotkanie Siostry Pasterzanki – przeżywała niesamowite chwile radości i modlitwy, bowiem podczas spotkania w wewnętrznym patio nie zabrakło czasu ani na to, co dla ciała, ani na to, co dla ducha: wspomnienia spotkań z Papieżem i Jego nauczania, wspólny śpiew Litanii Loretańskiej i oczywiście BARKI, taniec uwielbienia oraz krótkie śpiewy góralskie, tak bliskie Karolowi Wojtyle.

Wyćwiczone przez dwa miesiące zdalnego nauczania gdańskie „gospodynie” dzięki tej wirtualnej formie edukacji w pośpiechu, ale i z sukcesem, nauczyły się rozpalać grilla, a nawet podtrzymały płomień, dzięki czemu serwowane posiłki wyróżniały się i stosowną ciepłotą i pięknym kolorem w świetle zachodzącego słońca, oczywiście na Wczasach.

PAPIESKA MAJÓWKA W KWIDZYNIE

 

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ w EŁKU