WIELKIE RZECZY – WSPÓLNOTA POCHYLONA NAD SŁOWEM – TYDZIEŃ BIBLIJNY

ŚWIĄTECZNE SŁOWO ŻYCZEŃ I POKRZEPIENIA SERCA
12 kwietnia 2020
I LINIA FRONTU Z COVID19 – Z BENEDYKTYŃSKĄ USŁUŻNOŚCIĄ MIŁOŚCI
27 kwietnia 2020
Pokaż wszystkie

WIELKIE RZECZY – WSPÓLNOTA POCHYLONA NAD SŁOWEM – TYDZIEŃ BIBLIJNY

W codziennej modlitwie Kościoła – podczas Nieszporów – wypowiadamy znamienne słowa maryjnego hymnu pochwalnego Magnificat, w którym Bóg jest wielbiony za wielkie rzeczy, których dokonał w historii ludzkich serc. Również i w naszych sercach, klasztorach i domach dzieją się wielkie rzeczy, kiedy z umiłowaniem pochylamy się nad Jego Obecnością w Słowie.

Okazją do odkrycia tych wielkich rzeczy jest przeżywany w Kościele w Polsce kolejny już TYDZIEŃ BIBLIJNY.

BENEDYKTYNKI MISJONARKI to miłośniczki Słowa Bożego, bo przecież pielęgnują więź ze Słowem każdego poranka podczas Lectio divina, zgodnie z monastyczną wielowiekową tradycją.
W tym jednak wyjątkowym czasie wielką rzeczą jest również i ta, że każdego dnia przeżywanego tygodnia – w naszym Domu Generalnym – Wspólnota spotyka się przy stole Słowa Bożego pochylając się nad Ewangelią św. Mateusza.
A na dodatek, żeby Słowo stało się również towarzyszem drogi, każda z Sióstr zabrała wylosowany w niedzielny poranek fragment wspomnianej Ewangelii oraz Mądrości Syracha. Dzięki temu cała Wspólnota – kawałek po kawałku, fragment po fragmencie – przeczytała całą Ewangelię wg św. Mateusza.
Zatem – jak kamienie do mozaiki – Wspólnota scementowała się Słowem 😉

Jak widać – Siostry  są pochłonięte w 100%, żeby się naczytać, nasłuchać no i…. oczywiście – wprowadzić w życie!!!!

Zatem do dzieła! Kto dołącza?