UROCZYSTOŚĆ PATRONKI DOBRYCH ROZMÓW – ŚW. SCHOLASTYKI – ZA NAMI

ZAPRASZAMY DO EŁKU – ŚWIĘTUJEMY UROCZYSTOŚĆ PATRONKI DOBRYCH ROZMÓW!!!
4 lutego 2019
SZTURM DO NIEBA – BENEDYKTYNKI MODLĄ SIĘ I ODNAWIAJĄ REKOLEKCYJNIE W KWIDZYNIE
13 lutego 2019
Pokaż wszystkie

UROCZYSTOŚĆ PATRONKI DOBRYCH ROZMÓW – ŚW. SCHOLASTYKI – ZA NAMI

Za nami wielka uroczystość. Już po raz trzeci Siostry Benedyktynki Misjonarki z Ełku zaprosiły Rodziny Sióstr, Przyjaciół, Współpracowników, Znajomych, Młodych i Starszych oraz wszystkich ludzi dobrej woli do świętowania uroczystości św. Scholastyki – Patronki Dobrych Rozmów. Tym razem w Ełku frekwencja przerosła nasze oczekiwania, ale nie możliwości . Bardzo szybko dostawiliśmy dodatkowe krzesełka, ponieważ na wspólne świętowanie przybyło ponad 120 osób!!!
Cieszymy się, że w tym wyjątkowym dniu tak wiele osób zechciało z nami przeżyć ten dzień.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą Monastycznej Liturgii Godzin – I Nieszporami o św. Scholastyce, której to modlitwie przewodniczyły Siostry z Ełku i Grajewa. Następnie zebrani mieli możliwość zapoznania się z życiem Świętej poprzez spektakl w wykonaniu uczniów SP nr 4 przygotowany pod kierunkiem s. Taidy OSB. Z kolei piękną konferencję – dotyczącą relacji i komunikacji czyli dobrych rozmów w czasach technologicznych zawirowań w wykonaniu s. Donaty OSB – poprzedziła muzyczna refleksja – na wiolonczelę i gitarę – w wykonaniu s. Gregorii OSB i Stasia z Grajewa. Kolejną możliwością – zaczerpnięcia z szeroko rozumianej kultury benedyktyńskiej – był koncert akordeonowy przygotowany pod kierunkiem p. Roberta. Podrywające do tańca utwory akordeonowe przeniosły nas w świat latynowskiego tańca towarzyskiego, który wykonali dla nas utalentowani laureaci wielu konkursów – Aniela i Oskar.
Zwieńczeniem części artystycznej były niewątpliwie śpiewy i tańce w wykonaniu Młodzieży Lednickiej i KSM z Ełku.
Nasze świętowanie zakończyliśmy poczęstunkiem przygotowanym przez Siostry z Ełckich Wspólnot oraz Panie z grupy Benedictus.
Dziękujemy Bogu za ten piękny czas spotkania i modlitwy wierząc, że wyprosiła nam tę łaskę Patronka Dobrych Rozmówi –
św. Scholastyka.