UROCZYSTOŚĆ PATRONA EUROPY I NASZEGO ZAKONODAWCY

ROZPOCZYNAMY REKOLEKCJE ZAKONNE W PUŁAWACH
1 lipca 2020
SREBRNY I ZŁOTY JUBILEUSZ W DOMU GENERALNYM W OTWOCKU
12 lipca 2020
Pokaż wszystkie

UROCZYSTOŚĆ PATRONA EUROPY I NASZEGO ZAKONODAWCY

Dzień 11 lipca jest wyjątkowy dla całego Kościoła i Europy, a szczególnie dla naszej, benedyktyńskiej rodzinny zakonnej. Św. Benedykt – Ojciec i Mistrz wielu benedyktyńskich pokoleń, święty Kościoła i Patron Europy, którą przeorał piórem i pługiem, przywracając chrześcijański porządek i ład.

Celebrujemy tę uroczystość inaczej, niż zazwyczaj, bowiem z racji trwającej pandemii w ten szczególny dzień, bez udziału gości w otwockiej wspólnocie celebrują swój Srebrny Jubileusz nasze Siostry: s. Wikaria Bożena, s. Mariola, s. Izabela, s. Ewelina, s. Marzena i s. Monika. Ta szczególna chwila celebrowana w Eucharystii dziś o godz. 12.00 w kaplicy Domu Generalnego w Otwocku będzie osobistym i bardzo wymownym potwierdzeniem miłości w czasach zarazy…

Pamiętamy dziś też o Siostrach Juniorystkach – s. Ludwice, s. Hildegardzie, s. Hiacyncie (w Domu Generalnym w Otwocku) oraz s. Scholastyce, s. Rozalii i s. Klarze (w domu Delegatury w Barze), które podczas porannej Mszy Świętej  odnowiły swoją profesję zakonną na kolejny rok.

Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony! (por. RB 57)