ŚP. S. BENEDYKTA GŁUSZKO z UKRAINY POWRÓCIŁA DO DOMU OJCA

OSTATNIE WARSZTATY TEATRALNO-FILMOWE U BENEDYKTYNEK W EŁKU
16 grudnia 2018
BÓG PODAROWAŁ NAM DAR – NOWE POWOŁANIE NA EKWADORSKIEJ ZIEMI
20 grudnia 2018
Pokaż wszystkie

ŚP. S. BENEDYKTA GŁUSZKO z UKRAINY POWRÓCIŁA DO DOMU OJCA

Dnia 16.12.2018 r. o godz.10.45 czasu ukraińskiego, otoczona modlitwą i obecnością sióstr ze wspólnoty barskiej, na wieczną Ucztę Chrystusa – Oblubieńca  w 88 roku życia po długiej i ciężkiej chorobie została zaproszona s. Benedykta Regina Głuszko OSB, jedna z pionierek naszego Zgromadzenia odradzającego się na Ukrainie, podejmująca – szczególnie w ostatnich latach – misję modlitwy i cierpienia.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Domu Delegatury w Barze na Ukrainie we wtorek 18 grudnia 2018 r.
Mszy świętej – w kościele parafialnym o godzinie 11.00. Przewodniczył ks. bp Leon Dubrawski, koncelebrował ks. bp Radosław Zmitrowicz OMI z Kamieńca Podolskiego oraz zaprzyjaźnieni kapłani.  Cieszyliśmy się obecnością wiernych, którzy pamiętali s. Benedyktę oraz wielu Sióstr – z Ukrainy i Polski (M. Martyna, s. Damiana), które mimo trudnych warunków atmosferycznych dotarły na uroczystości pogrzebowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pogrzebu za modlitwę i obecność.

Siostrę Benedyktę zapamiętamy jako osobę nierozstającą się z różańcem, zawsze pogodną i uśmiechniętą, ogromnie wdzięczną za każdą najmniejszą usługę i zawsze modlącą się.  Polecamy Jej duszę Miłosiernemu Ojcu.

Requiescat In Pace!