SESJA ROZEZNANIA POWOŁANIA DOBIEGŁA KOŃCA

ZŁOTY JUBILEUSZ S. MICHALINY W 104. ROCZNICĘ POWSTANIA ZGROMADZENIA
24 czerwca 2021
PROFESJA WIECZYSTA S. LUDWIKI OSB PRZED NAMI
10 lipca 2021
Pokaż wszystkie

SESJA ROZEZNANIA POWOŁANIA DOBIEGŁA KOŃCA

Dziękujemy dobremu Bogu, który w kameralnym gronie  pozwolił nam przeżyć wspaniały czas poznawania siebie i rozeznawania drogi życia w życzliwej atmosferze puławskiego klasztoru.

Czas warsztatów – prowadzonych przez ks. dr Radosława Rybarskiego z KUL-u i s. dr Blanki Szymańskiej OSB z COD/WSD w Ełku – sprzyjał odkrywaniu zakamarków własnej osobowości, poznawaniu swoich mocnych i słabych stron oraz określeniu predyspozycji zawodowych/powołaniowych.

Czas modlitwy Monastyczną Liturgią Godzin wraz z Siostrami, modlitwy osobistej podczas Lectio divina, Adoracji i Eucharystii, doświadczenie uzdrowienia w Sakramencie Pokuty i Pojednania oraz okazja do rozmów indywidualnych, sprzyjał dogłębnej refleksji nad własnym życiem i jego dalszym kierunkiem.

Dziękujemy s. Joannie Halidzie OSB za zorganizowanie spotkania, s. P. Bernadecie Jareckiej OSB i całej Wspólnocie za otwarcie domu i gościnne przyjęcie, s. Franciszce Pawlak za troskę o piękno liturgii i śpiew. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem s. Magdaleny Łagowskiej OSB z Brazylii, która przybyła do nas, by podzielić się swoim doświadczeniem powołania i posługi misyjnej w tym kraju oraz s. Maurze Leszek OSB, która towarzyszyła nam swoją modlitwą i obecnością podczas swojego urlopu w Puławach.

A na zakończenie – kilka słów zachęty od uczestniczek rekolekcji dla osób, które chciałyby przeżyć podobny czas w benedyktyńskim klasztorze i obrać właściwy kurs w życiu:

Rekolekcje pozwoliły przybliżyć mi, ale także utwierdzić w tym, że poznawanie siebie jest  konieczne. Otworzyłam oczy na wiele aspektów mojego wnętrza, postepowania. Oprócz pracy na emocjach, rozeznawaniu, mentalności, nie zabrakło czasu na indywidualną medytację Słowa, modlitwę, rozmowę z Księdzem, Siostrami, a także adorację. To był dobry czas, oddany Panu. Teraz tylko czekać owoców.  Chwała Panu!

 

Bardzo serdecznie dziękuję i wielkie Bóg zapłać za warsztaty, które przeżyłam w ciągu tych 3 dni. Upewniły mnie one w moim powołaniu, ale także pokazały jak można naprostować siebie, nakierować na to kim jestem, za pomocą wskazówek jakie zostały mi przekazane poprzez Siostry, bardzo przyjazne i pomocne, ale i przez Księdza  psychologa. Polecam każdemu z serca!

 

Rekolekcje były super, dużo wnosząc w życie pomogły nam choć trochę poznać siebie, dzięki nim człowiek może dowiedzieć się jak bardzo jest wartościowy, człowiek potrzebuje czasami takiego wyciszenia, które na takich rekolekcjach dostanie. Bardzo mocno polecam. 

 

Bardzo fajna atmosfera, otwartości, radości, jak w Rodzinie. Wielka życzliwość, dobre jedzonko, super warsztaty, bardzo budujące i odpowiadające na moje aktualne akurat pytania, jakie sobie stawiałam w ostatnich dniach. Doświadczyłam Bożej bliskości, miłości, czułości, otwartości…