W WIELKI PIĄTEK ZŁĄCZONA Z CHRYSTUSEM CIERPIĄCYM S. ZDZISŁAWA OSB POWRÓCIŁA DO DOMU OJCA

HABEMUS MAGISTRUM!!!
25 marca 2021
PASCHA 2021
4 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

W WIELKI PIĄTEK ZŁĄCZONA Z CHRYSTUSEM CIERPIĄCYM S. ZDZISŁAWA OSB POWRÓCIŁA DO DOMU OJCA

KOMUNIKAT PRASOWY:

Siostry benedyktynki misjonarki ze wspólnoty w Borkowicach koło Radomia przeżywały koniec tegorocznego Wielkiego Postu pod znakiem trudnego doświadczenia – zakażenia Covidem. Po zakończonej izolacji powoli wracają do sił.

Jedna z Sióstr, 83-letnia  S. Zdzisława S. trafiła do szpitala. Po kilku dniach starań służb medycznych, dnia 2 kwietnia br. zmarła – na skutek powikłań i chorób współistniejących. Pogrzeb Siostry odbędzie się po Świętach. Dokładnych ustaleń jeszcze nie ma. Siostry proszą o duchową łączność w modlitwie.

Decyzją Sanepidu w Przysusze przedszkole, które prowadzą siostry benedyktynki, zawiesiło swoją działalność, z nadzieją, że gdy tylko stan zdrowia personelu na to pozwoli, przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa, wróci do swej aktywności.

W imieniu wszystkich sióstr ze wspólnoty dziękujemy sąsiadom, bliskim, znajomym za wymierną materialną pomoc, duchowe wsparcie i telefoniczne zapewnienia o pamięci i modlitwie. Wszystkich wspierających polecamy Bogu w naszej benedyktyńskiej modlitwie, życząc błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

siostry benedyktynki misjonarki

z Borkowic