Śp. S. FELICJA SADOWNIK POWRÓCIŁA NA WIECZNĄ UCZTĘ CHRYSTUSA OBLUBIEŃCA

SZTURM DO NIEBA – BENEDYKTYNKI MODLĄ SIĘ I ODNAWIAJĄ REKOLEKCYJNIE W KWIDZYNIE
13 lutego 2019
BENEDICTUS W AKCJI – ZAPRASZAMY MŁODYCH NA SPOTKANIE DO PUŁAW 1-3.03.2019 r.!
17 lutego 2019
Pokaż wszystkie

Śp. S. FELICJA SADOWNIK POWRÓCIŁA NA WIECZNĄ UCZTĘ CHRYSTUSA OBLUBIEŃCA

Jestem Bogu bardzo wdzięczna, że wejrzał na mnie i podarował swą szczególną miłość w darze powołania zakonnego. Jestem Mu także wdzięczna za to, że z Jego woli jestem w Zgromadzeniu Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Traktuję je jako swoją rodzinę, wszystko tu jest mi bardzo drogie – każda Siostra, każda radość, trud każdy i praca, które spełnia Zgromadzenie. Zdaję sobie sprawę, że bardzo nie dorastam do wielkości daru, który jest już moim na wieki, dlatego z Maryją, moją najlepsza Matką, wołam w pokorze: wielkie rzeczy uczynił mi Pan. Dzięki Ci, Boże, za wszystko i spraw sam, byś Ty był uwielbiony przeze mnie, poprzez nieudolną moją służbę Kościołowi w tym Zgromadzeniu.

s. Felicja Sadownik OSB

 

Dnia 13.02.2019 r. w godzinach wieczornych, w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Otwocku, podczas odmawianej przez Siostry V Tajemnicy Bolesnej Różańca Świętego, na wieczną Ucztę Chrystusa – Oblubieńca  w 72 roku życia i w 54 roku profesji zakonnej, po długiej i ciężkiej chorobie, została zaproszona s. Felicja Janina Danuta Sadownik OSB – podejmująca szczególnie w ostatnich latach – misję modlitwy i cierpienia.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Otwocku w sobotę 16 lutego 2019 r.

W kaplicy Domu Generalnego Zmarłą naszą Siostrę w modlitwie różańcowej i Koronce do Bożego Miłosierdzia od godz. 9.30 polecała licznie przybyła Rodzina oraz Siostry z różnych stron Polski.

Uroczysta Msza święta była sprawowana o godzinie 11.00, po której kondukt pogrzebowy udał się na cmentarz.

Dziękując Bogu za dar życia i powołania naszej s. Felicji – powierzamy Jej duszę Miłosiernemu Ojcu.

Dziękujemy Kapłanom, Rodzinie, Przyjaciołom, Znajomym i Siostrom za towarzyszenie naszej Siostrze w Jej drodze powrotu do Domu na wieczność.

Requiescat In Pace!