JUŻ JEST – NAGRANIE KAWY Z BENEDYKTYŃSKĄ DUSZĄ ORAZ NIESPODZIANKA Z EKWADORU NA FINISZU TYGODNIA MODLITW O POWOŁANIA

PRZEŁAMUJEMY BARIERY – NOWE WIEŚCI Z TYGODNIA MODLITW O POWOŁANIA Z BENEDYKTYNKAMI W SIECI
3 maja 2020
Z SERCEM NA DŁONI I TALERZYKU – BENEDYKTYNKI Z DARAMI SŁODKIEJ MODLITWY DLA GDAŃSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA
13 maja 2020
Pokaż wszystkie

JUŻ JEST – NAGRANIE KAWY Z BENEDYKTYŃSKĄ DUSZĄ ORAZ NIESPODZIANKA Z EKWADORU NA FINISZU TYGODNIA MODLITW O POWOŁANIA

 

Jak zdążyliście się przekonać – Tydzień Modlitw o Powołania – ma u Benedyktynek Misjonarek różne odcienie i smaki. Jest dużo modlitwy, jest radość bycia razem, ale jest też i próba odpowiedzi na Wasze pytania za pomocą dostępnych obecnie środków. Niewątpliwie, Internet jest najbardziej powszechnym medium, dzięki któremu mamy z sobą kontakt i dzielimy się z Wami naszą przygodą wiary.

Zatem jeśli lubicie poszukiwać – a to jest ważna cecha benedyktyńska, o której już wielokrotnie wspominałyśmy odnosząc się do Prologu Reguły św. Benedykta – to planowane przez nas wydarzenia są właśnie dla Was.

Pierwsze z nich już w najbliższą sobotę to spotkanie z naszymi Siostrami, które w ramach zapewne znanej serii Q&A odpowiedzą na Wasze pytania (związane z powołaniem, życiem benedyktyńskim i wieloma innymi sprawami) podczas transmisji online na naszym facebooku.

Jeśli lubicie smak lub aromat kawy to to spotkanie jest właśnie dla Was – również tu okazja do pogłębionej refleksji nad życiem benedyktyńskim w szczególnym spotkaniu i scenerii. Zatem zapraszamy Was na niedzielne popołudnie, w ramach podsumowania Tygodnia Modlitw o Powołania na wydarzenie o nazwie KAWA Z BENEDYKTYŃSKĄ DUSZĄ. No i zobaczymy czy dusza jest w kawie 😉 czy kawa jest w rękach benedyktyńskiej duszy. Zapowiada się ciekawie.

A na koniec – bezsłowny, mikroreportaż Celiny Przyklęk – z łódzkiej filmówki, która poświęciła swój czas i talent, aby w dużym skrócie ukazać wymowną sytuację dzieci i troskę nad nimi w prowadzonym przez nasze Siostry w Ekwadorze Domu Dziecka.

Posłuchajcie też kolejnej świetnej audycji Pani Redaktor Sylwii Sułkowskiej z Polskiego Radia. Cieszymy się, że w swojej podróży do Ekwadoru znalazła czas na spotkanie z naszymi Siostrami 😉
Dopełnienie obrazu dla Tygodnia Modlitw o Powołania 😉

Serdecznie dziękujemy!!!!

Bądźcie z nami – sobota i niedziela po południu!!!

 

 

POWOŁANE, BY IŚĆ I KOCHAĆ – O NASZYCH SIOSTRACH W EKWADORZE ORAZ RELACJA DLA RADIA WATYKAŃSKIEGO

https://www.polskieradio24.pl/37/7640/Artykul/2499748,Zgromadzenie-Siostr-Benedyktynek-Misjonarek-w-Ekwadorze?fbclid=IwAR1yhecta5KdjOjfIUI1JGeN_q-DJXr4MzG-o3t1qDvureWV5oYqGe56CyI