POSŁANE, BY IŚĆ I ŚWIADCZYĆ O MIŁOŚCI PO NIEWYDEPTANYCH ŚCIEŻKACH

ZAMIAST KAWY Z BENEDYKTYŃSKĄ DUSZĄ – CIĄGŁE I KOLEJNE BENEDYKTYŃSKIE WYZWANIE MIŁOSIERDZIA
24 maja 2020
WYZWANIE RZUCONE – #Hot16challenge2 PODJĘTE
30 maja 2020
Pokaż wszystkie

POSŁANE, BY IŚĆ I ŚWIADCZYĆ O MIŁOŚCI PO NIEWYDEPTANYCH ŚCIEŻKACH

„Misjonarz to człowiek, który chodzi po niewydeptanych ścieżkach. Niczego nie narzuca lecz puka do ludzkich sumień. Ma stać się jednym z tych, do których został posłany” (z konferencji rekolekcyjnej).

Dnia 28.05.2020r. w kaplicy Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia krzyży misyjnych, poprzedzona trzydniowymi rekolekcjami. Wśród 13 osób, które otrzymały dziś krzyże misyjne znalazły się także nasze siostry: s. Estera, s. Inga i s. Dawida. 

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio. Mówił: „Misja to nie zawsze łatwa droga. Wyruszamy na misje pełni entuzjazmu, ale powinniśmy być gotowi na różnego rodzaju próby, wynikające ze zderzenia z miejscowym środowiskiem i lokalnymi uwarunkowaniami (…) Nie lękajcie się! Odwagi! Tymi słowami Pan Jezus wielokrotnie dodawał otuchy swoim uczniom, kiedy widział ich wątpiących i smutnych. Pan zapewnił uczniów, że nie zostawi ich sierotami, obiecując dar Ducha Świętego, którego i my dzisiaj przyzywamy. W tych dniach poprzedzających Zesłanie Ducha Świętego, gromadzimy się wraz z Maryją i z Apostołami, aby wzywać dla Was wyruszających na pierwszą misję darów Ducha Świętego. Bo to właśnie Duch Święty jest prawdziwym bohaterem misji! Macie przed swoimi oczami postaci wielu świętych tej błogosławionej ziemi: jest miedzy nimi święty Wojciech i święty Jan Paweł II. Niech towarzyszą Wam w Waszej misji”

Przy wręczaniu krzyży misyjnych obecny był ks. bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, który wspiera misjonarzy modlitwą i służy konkretną pomocą. W tym pięknym dniu naszym Siostrom otrzymującym krzyże towarzyszyły również Matka Marcelina oraz s. Wikaria Bożena.

Dziękujemy Bogu za nasze Siostry, które rozpoznając powołanie w powołaniu – wyruszą na daleka afrykańską ziemię, by i tam – w gorącej Kenii – opowiedzieć o miłości, jaka wylewa się z gorejącego ogniska – Serca Pana Jezusa na każdego z nas.

Polecajmy wszystkich misjonarzy opiece Maryi.