POMAGAMY OBRAĆ WŁAŚCIWY KURS – GDAŃSK – SESJA ROZEZNANIA DLA DZIEWCZĄT 18+

W OTWOCKU TRWAJĄ REKOLEKCJE ZAKONNE
12 lutego 2020
TEGOROCZNE SPOTKANIA ZE ŚW. SCHOLASTYKĄ
13 lutego 2020
Pokaż wszystkie

POMAGAMY OBRAĆ WŁAŚCIWY KURS – GDAŃSK – SESJA ROZEZNANIA DLA DZIEWCZĄT 18+

Pierwsze dni Nowego Roku dla wielu młodych ludzi łączą się z nowym startem w aktywność studencką lub zawodową. A może ktoś właśnie wrócił do Polski i zastanawia się co dalej robić?
To wszystko sprawia, że Benedyktynki Misjonarki są z Wami w tym czasie jeszcze intensywniej w modlitwie, stanowiąc grupę solidnego, duchowego wsparcia. Ale nie na tym koniec

Z myślą o Was, Maturzystkach, ale także o Waszych Koleżankach, które już może wcześniej skończyły szkoły ponadgimnazjalne, studia, a może nawet już pracują i nie wiedzą, co dalej – przygotowałyśmy szczególną wielkopostną propozycję.

W klimacie wyciszenia – ale nie milczenia – w naszym benedyktyńskim klasztorze nad samym morzem w Gdańsku – ale właśnie z koleżankami – chcemy pochylić się nad szansą, jaką każdej z Was Bóg składa w dłonie. Tak – mowa o sztuce właściwych wyborów i rozpoznanie właściwego kierunku w życiu, by przeżyć je zgodnie z wolą Bożą, by w konsekwencji – być szczęśliwą.

Zatem chcemy pomodlić się z Wami i za Was, abyście były szczęśliwe tam, gdzie Bóg Was zapragnął dla Siebie – może w małżeństwie, może w życiu samotnym, a może u Benedyktynek Misjonarek?

Pomocą będą chwile modlitwy wspólnej i indywidualnej, sakramenty miłości i miłosierdzia, warsztaty i konferencje, spotkania według potrzeby z ludźmi, którzy w tych kwestiach mają coś do powiedzenia.

Z UWAGI NA SPECYFIKĘ SPOTKANIA ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA I DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!!!

Startujemy:

6 marca 2020 w piątek kolacją o godz. 18.00

Kończymy

8 marca 2020 w niedzielę obiadem o godz. 12.30

Zapisy i informacje do dnia 20 lutego 2020 r.

s. Joanna OSB (e-mali: rekolekcje@benedyktynki.pl)
tel. 731445105

 

PONIŻEJ – KILKA SŁÓW ZACHĘTY OD UCZESTNICZEK SPOTKANIA W OTWOCKU:

Przemówiła do mnie cała formuła spotkanie podczas którego mogłyśmy zadawać pytania, tematy bardzo przemawiały zwłaszcza z zakresu psychologicznego, wiele kwestii i słów dotknęło mnie. Pozytywnym doświadczeniem  było dla mnie przebywanie we wspólnocie w trakcie kilku dni, co pozwoliło zrozumieć że nie jestem sama z problemami oraz patrzeć na swoje problemy z innej perspektywy. Dziękuję!

 

Siostry kochane dziękuję bardzo za spędzony czas w tak pięknym towarzystwie i miejscu na chwałę Pana. Cieszy mnie że istnieją takie miejsca pełne miłości, dobroci, zaufania i wsparcia. Czuję głęboko w sercu że rekolekcje były potrzebne mi w danym czasie. Dziękuję za pełen luz w realizacji zadań ,poznanie waszego miejsca na ziemi zobaczenia skrawka ziemi tak pięknego, że zachwycam się każdego dnia. Nic nie zmieniajcie. Zostańcie takie jakie jesteście, PROGRAM IDEALNY. Myślę że na pewno do was wrócę… Dziękuję!

 

Bardzo często ludzi odstrasza to że rekolekcje powołaniowe są organizowane w klasztorze przez siostry. Myślenie, że to tylko dla osób które chcą wstąpić do zakonu, również jest błędne, treści które zostały poruszone tak naprawdę odnoszą się do każdego aspektu naszego życia. Rozmawialiśmy o podejmowaniu wszelkich decyzji, o rozwoju osobistym, wartościach w życiu, poznawaniu siebie, ale przede wszystkim o tym jak podjąć właściwą drogę. Nie tylko o życiu zakonnym, ale też o małżeństwie, wyborze szkoły czy pracy, każda z tych dróg zależy od tego gdzie chce iść, i co da mi więcej szczęścia i spełnienia. Przede wszystkim trzeba pytać Boga gdzie on mnie widzi i zaufać choć się tego boję, lub uważać że nie potrafię nigdy chyba podczas podejmowania trudnych decyzji nie ma się 100% pewności że to jest to. Jest ryzyko dlatego więc trzeba umieć ufać. Przyjeżdżając tu wyobrażenia były inne niż to jak naprawdę ten czas przeżyliśmy. Otwartość sióstr i  dziewczyn które przyjechały sprawiło, że w sercu panował prawdziwy pokój i bezpieczeństwo ale i wielka radość. Cieszę się bardzo że mogłam tu przyjechać spojrzeć na swoje życie problemy z innej strony wierzę że na pewno będą dobre owoce tego czasu. Nie wiem czy dziś, czy za miesiąc, rok ale gdy będę nad tym wszystkim pracować, postawię Boga na pierwszym miejscu pomimo lęku to wszystko będzie na właściwym miejscu. Dziękuje…  Weronika Ełk

 

Czas spędzony na rekolekcje był czasem poznania swoich emocji, wartości, uczuć oraz umiejętności. Spotkania były dla mnie czasem w którym uzyskałam wskazówek.

 

Warsztaty przygotowane zostały bardzo fajnie mimo intensywności można było z nich wiele wyciągnąć i zastosować  do swojego życia brakowało mi więcej adoracji w ciszy. Polecam rekolekcje z siostrami. W życiu każdego człowieka przychodzą takie momenty gdy staje na rozwidleniu dróg i nie potrafi odczytać właściwej dla siebie drogi. Rekolekcje pozwalają zagłębić się w swoje wnętrze i wyłączność z Bogiem, przybliżając się do prawdy o sobie co jest pomocne w wyborze drogi życia.

 

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tych rekolekcjach. Była możliwość modlitwy zarówno indywidualnej jak i wspólnotowej z siostrami w kaplicy. Było też dużo ciekawych konferencji prowadzonych przez siostry i księdza. Te konferencje ukazały, że trzeba szybko podjąć decyzję o wyborze swojego powołania nie warto długo odwlekać z decyzją, trzeba dużo się modlić rozmawiać z Bogiem a także rozmawiać z kierownikiem duchowym, spowiednikiem oraz przyjacielem. Zapraszam wszystkich którzy rozeznają swoje powołanie na te rekolekcje do Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Bardzo dziękuję siostrom za gościnę, za dobre słowo, i za modlitwę, oraz za to co czynią dla całego kościoła. Naprawdę warto przyjechać na takie rekolekcje do Sióstr.