PAPIESKIE CZUWANIE OGIEŃ I WODA ZA NAMI

ZAKOŃCZENIE FORMACJI W EŁCKIEJ GRUPIE BENEDICTUS
11 czerwca 2019
PROFESJA WIECZYSTA S. FRANCISZKI PAWLAK OSB STAŁA SIĘ FAKTEM
22 czerwca 2019
Pokaż wszystkie

PAPIESKIE CZUWANIE OGIEŃ I WODA ZA NAMI

Z okazji XX rocznicy pobytu Jana Pawła II w Ełku i na Wigrach, na prośbę Mieszkańców i Władz Miasta, włączyłyśmy się w obchody Ełckich Dni Rodziny. Podobnie jak w roku jubileuszowym naszego Zgromadzenia, również teraz zorganizowałyśmy BIEG PO MEDAL ŚW. BENEDYKTA, w którym wystartowało 100 osób, a przez benedyktyńską rozgrzewkę przygotowała nas do niego s. Teresita ze swoją ekipą, za co serdecznie dziękujemy! Podczas pikniku dużym zainteresowaniem cieszyło się nasze benedyktyńskie stoisko, na którym dzieliłyśmy sie smakołykami przygotowanymi przez s. Teodatę i s. Leonię, za co z całego serca dziękujemy, iż Siostry mimo upału z pieca wyjęły dla nas przepyszne ciasteczka i mufinki. Nad stoiskiem czuwała s. P. Donata, która skrzętnie uzupełniała rozchodzące się lizaki i ciastka, ale także – troszczyła się o ducha  modlitwy, bowiem uczestnicy pikniku mogli z zaangażowaniem przepisywać wezwania do Ducha Świętego w intencji naszego Zgromadzenia. Za ten trud trwania w upale serdecznie dziękujemy! Zwycięzcom okolicznościowe nagrody i medale wręczyła M. Marcelina oraz s. Wikaria Bożena, którym dziękujemy za pokonanie drogi i przybycie do Stolicy Mazur.

Po koncercie okolicznościowym i Uroczystej Eucharystii rozpoczęło się czuwanie na rzece i lądzie, łączące dwa żywioły – ogień i wodę. W procesji wejścia, prowadzonej przez harcerzy, w ostatnim dniu okresu wielkanocnego czyli Wigilię Zesłania Ducha Świętego został wniesiony Paschał, symbol żyjącego Pana, a za nim – niesiony w ten czerwcowy wieczór przez s. P. Donatę i s. Goretti w otoczeniu Pań z grupy Benedictus – obraz Serca Jezusowego. Tuż za nim św. Janowi Pawłowi II – niesionemu w relikwiach przez proboszcza parafii św. Jana Pawła II – asystowały te same Siostry, które 20 lat wcześniej przygotowywały Świętemu i Jego orszakowi pobyt w Ełku – czyli s. Jadwiga i s. Teodata.  Siostrom towarzyszył w procesji szpaler współsióstr, kleryków i siostry z innych zgromadzeń. Wraz z młodzieżą grup KSM i Młodzieży Lednickiej z flagami podążała s. Marcina. Całość procesji prowadzona była przez harcerzy z pochodniami, którzy obecni byli równolegle na wodzie z osobami synchronicznie zbliżającymi się do sceny po rzece Ełk.
Na scenie trwały już animacje taneczne i muzyczne, prowadzone przez s. Teresitę oraz zespół muzyczny pod kierunkiem Starosty Ełckiego – p. Marka Chojnowskiego, którzy wprowadzili nas w tematykę czuwania prowadzonego przez s. Asystentkę Antonię, ks. Jacka Uchana i Diakonów WSD w Ełku. Nie zabrakło nawiązania do osoby Papieża, Jego ulubionej modlitwy do Ducha Świętego, zapalania światła od paschału, wspólnego śpiewu z lampionami na wodzie podczas Litanii do Serca Pana Jezusa oraz obrzędu posłania.
Mimo deszczu dobry Bóg pozwolił nam zgromadzić niemal 300 osób, które powróciły do domów umocnione przywoływanym Duchem Świętym oraz wstawiennictwem Patrona Miasta Ełku – Jana Pawła II dokładnie w XX rocznicę Jego pobytu na terenie Diecezji Ełckiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przebiegu spotkania, że mimo wiatru i deszczu, miało ono swój urokliwy i duchowy przebieg.

Oto migawka filmowa, którą przygotowaliśmy jako podsumowanie dnia 8 czerwca 2019 r. w Ełku. Zobaczcie jaki Ełk jest piękny tym bardziej, że są w nim… benedyktynki ;):

 

 

Czuwanie ogień i woda 8 czerwca 2019 Ełk

Czuwanie ogień i woda 8 czerwca 2019 Ełk

Opublikowany przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek Poniedziałek, 17 czerwca 2019

 

CZUWANIE NA WODZIE

Opublikowany przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek Wtorek, 18 czerwca 2019

 

 

PAPIESKIE CZUWANIE OGIEŃ I WODA ZA NAMIZ okazji XX rocznicy pobytu Jana Pawła II w Ełku i na Wigrach, na prośbę…

Opublikowany przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek Poniedziałek, 17 czerwca 2019