MOCARZ DO ZADAŃ SPECJALNYCH W OTWOCKU

POMAGAMY OBRAĆ WŁAŚCIWY KURS – SESJA ROZEZNAWANIA DLA MŁODYCH 18+
13 października 2019
NIECODZIENNA WIZYTA BENEDYKTYŃSKIEGO OPATA PRYMASA W OTWOCKU
19 października 2019
Pokaż wszystkie

MOCARZ DO ZADAŃ SPECJALNYCH W OTWOCKU

Nawiedzenie figury  Michała Archanioła z Gargano w Domu Generalnym w Otwocku
Dzień 16 października 2019r. był dla naszej wspólnoty i osób przybywających do naszego domu w Otwocku wyjątkowy z dwóch powodów: pierwszym z nich była 41 rocznica wyboru Jana Pawła II na stolicę Św. Piotra, a drugim – Przybycie Figury św. Michała z Groty Objawień w Gargano. Warto wspomnieć, że figura ta już od 2013 r. peregrynuje na terenie naszej Ojczyzny, a do naszego klasztoru przybyła z Parafii Bożego Miłosierdzia na Otwockich Ługach.
Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium w Gargano wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich, jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. 
W ramach uroczystości peregrynacyjnych nasze Siostry, jak również  siostry z innych Otwockich wspólnot oraz przybyli goście, uczestniczyli w Eucharystii , w nabożeństwach z modlitwami o uzdrowienie oraz w błogosławieństwie osób chorych, starszych i dzieci. Swój szczególny czas mieli nasi podopieczni z otwockiego przedszkola „Anielinek”. Zawierzaliśmy więc siebie i swoje rodziny opiece Wodza Niebieskiego. Figura  przebywała w naszym klasztorze do 18 października, ale przyzywanie wstawiennictwa wodza zastępów niebieskich na pewno się zintensyfikuje.

GDZIEKOLWIEK SIĘ POJAWI, TŁUMY LUDZI MODLĄ SIĘ I PROSZĄ O JEGO POMOC W WALCE ZE ZŁEM. WSZYSCY ODKRYWAMY NA NOWO JEGO WIELKOŚĆ.