GRAJEWSCY KOLĘDNICY MISYJNI W AKCJI

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE DLA RODZICÓW POWOŁANYCH W KONINIE MORZYSŁAWIU
14 stycznia 2019
ŚP. S. ANCILLA REJMAN POWRÓCIŁA DO DOMU OJCA
18 stycznia 2019
Pokaż wszystkie

GRAJEWSCY KOLĘDNICY MISYJNI W AKCJI

Z Papieskim Dziełem Misyjnym dzieją się cuda…
W scence kolędniczej powyższymi słowami obwieszczaliśmy już doświadczane cuda w minionych latach. A teraz …??? Aktualnie – mogą się one jeszcze dziać??? Otóż – oczywiście!!!
Na ziemi grajewskiej mogą się dziać i dzieją się cuda, gdy tylko kolędnicy misyjni wkroczą do akcji…  26 grudnia, w święto św. Szczepana pod tchnieniem Ducha Świętego działo się to, co wydawać by się mogło niemożliwe. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 w parafii św. Jana Pawła II w Grajewie odbyło się uroczyste pobłogosławienie i rozesłanie kolędników misyjnych przez księdza proboszcza Tomasza
Chludzińskiego. W strojach kolędniczych nieśliśmy do ołtarza sugestywne dary: filiżankę owsianki z kozim mlekiem, przybory szkolne oraz opatrunki i leki, flagę Rwandy i Burundi. W komentarzu do darów wyjaśnialiśmy, że w tym roku z

ramienia Papieskich Dzieł Misyjnych wspomagać będziemy te dwa kraje środkowej Afryki.
Nasza odważna ale i zmęczona drogą do betlejemskiego żłóbka – Kózka Maja – rzewnie potwierdzała, że trzeba szkole w Burundi pomóc.
Tak z rzewnością rozprawiała, że pomocą sama by się stała – tam daleko , gdzieś w Afryce, zwykła koza komuś uratuje życie.
Nie zwlekając ogłasza: „wrzućcie do skarbonki grosik, a ja Wam zaśpiewam cośik”.
Ta zaś skarbonka niesiona przez naszego rozkosznego małego króla – Michała /6-latka/, tym „małym groszem” szybko się napełniała.

Na początku był szlak ełcki: odwiedziny u ks biskupa Jerzego Mazura – przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, Starostwo, Urząd Gminy oraz Urząd Miasta w Ełku.

Następnie szlak grajewski: Starostwo Powiatowe wraz z mieszkańcami Parafii św. Jana Pawła II i jakże owocne spotkanie opłatkowe p. Posła Kazimierza Gwiazdowskiego z obecnym wówczas też księdzem biskupem Januszem Stepnowskim. Scenkę kolędniczą pokazaliśmy jeszcze w naszej parafii oraz na zaproszenie księdza dziekana Dariusza Łapińskiego w Parafii Trójcy Przenajświętszej.

Kolędnicy misyjni z Grajewa