KAI: Benedictus Młodych w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach

ZACZYNAMY BENEDICTUS MŁODYCH – WIGRY 2018!
29 czerwca 2018
RELACJA Z BENEDICTUSA 2018 NA WIGRACH
7 lipca 2018
Pokaż wszystkie

KAI: Benedictus Młodych w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach

W Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach Siostry Benedyktynki Misjonarki wraz z młodymi z różnych stron Polski wprowadzają w życie hasło: MÓDL SIĘ – PRACUJ – NIE BĄDŹ SMUTNY!

 

Młodzi spędzają  wyjątkowy czas w wyjątkowym miejscu. Spotkanie w otoczenie pięknej przyrody Wigierskiego Parku Narodowego i szumu okolicznych jezior i Czarnej Hańczy, to szczególne pole do popisu dla wszystkich, którym bliska jest benedyktyńska duchowość.

W programie oprócz codziennej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy brewiarzowej, konferencji czy lektury Pisma Świętego, jest czas na spotkania dyskusyjne w grupach, wycieczki i zabawy, a także na poznanie tajników przyrody ukrytych w wodach wigierskiego jeziora i okolicznych rezerwatach.

„Jednym z głównych celów tych spotkań jest umożliwienie młodym ludziom włączenia elementów duchowości benedyktyńskiej w proces rozwoju ich wiary” – mówi s. dr Blanka Szymańska koordynator Spotkania Młodych „Benedictus” w Wigrach

Do tej pory miedzy modlitwami, młodzież wraz z siostrami miała sposobność próby nauczenia się wypieku sękaczy, pielgrzymowali Szlakami  Papieskimi Diecezji Ełckiej. Odwiedzili także Rodzinę Mielewskich z Leszczewa, którą nawiedził papież – św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w 1999r.

„Jestem po raz drugi na „Benetictusie”. Spotkania te są dla mnie umocnieniem mojej wiary, a także to możliwość spotkania się z rówieśnikami” – mówi Paulina z Borkowic.

BENEDICTUS – to spotkania dla młodzieży, organizowane przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek, które łączą w sobie elementy duchowe i rekreacyjne, czas głębokiej refleksji nad swoim życiem z czasem dobrej zabawy, czas ciszy i modlitwy z czasem turystycznych wypraw. Podczas wakacji, tygodniowe spotkania młodych są organizowane już od 10 lat w różnych zakątkach Polski. W ciągu roku organizowane są również weekendowe dni skupienia.

Do tej pory takie spotkania odbyły się w Licheniu, Gietrzwałdzie, Gostyniu, Bardzie Śląskim, Międzybrodziu Bialskim, Mikoszewie, Dąbrowicy k. Lublina, Krynicy Górskiej i Otwocku.

Dla KAI: Renata Różańska, Diecezja Ełcka, red. Martyria