I EDYCJA SZAFy JP2 ZAKOŃCZONA. GRA MIEJSKA I WARSZTATY JUŻ ZA NAMI.

BENEDYKTYNKI W KONINIE ZBUDOWAŁY MOST
18 maja 2019
BENEDYKTYNKI NA FESTYNIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA
1 czerwca 2019
Pokaż wszystkie

I EDYCJA SZAFy JP2 ZAKOŃCZONA. GRA MIEJSKA I WARSZTATY JUŻ ZA NAMI.

ZA NAMI GRA MIEJSKA, KAWIARENKA MAŁŻEŃSKA I WARSZTATY DLA KOBIET W RAMACH SZAFy JP2 W EŁKU

Tym razem – w Mieście Papieskim Ełk – z okazji XX rocznicy wizyty św. Jana Pawła II otwieraliśmy SZAFę JP2 czyli Szlakową Akademię Familijną JP2. W ramach SZAFy JP2 czyli Szlakowej Akademii Familijnej JP2 w Ełku 18 maja 2019 r. przeżywaliśmy Grę Miejską „EŁK – MIASTO NA SZLAKU PAPIESKIM” oraz warsztaty PAPIEŻ PIELGRZYM – PAPIEŻ TURYSTA I JEGO WARTOŚCI.
Nasza Gra rozpoczęła się wspólną modlitwą i odprawą w Centrum Oświatowo Dydaktycznym w Ełku, po czym drużyny zostały włączane do gry co 5 min. Mimo ulewnego deszczu niemal 30 osób działało w grze na różnych frontach: jedni szli, inni zbierali zaszyfrowane zadania, a jeszcze inni szykowali ognisko i warsztaty. Po drodze udało się spotkać ciekawych ludzi, wsłuchać niezwykłych opowieści, zrobić zdjęcia, aby ostatecznie dotrzeć na ognisko i uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach. Wspaniałe wydarzenie! Harcerzom ze Szczepu Pokolenie JP2 bardzo dziękujemy za pomoc!! Dzięki Przedszkolu u Lolka mogliśmy zrealizować warsztaty papieskie! Dziękujemy bardzo – Siostrom Benedyktynkom i ks. T. Białołusowi proboszczowi parafii JP2, drużynowym z Drużyny Nieprzetartego Szlaku oraz nauczycielom ze szkoły przy Tęczowym Domu – za pomoc i obecność wraz podopiecznymi. Dziękujemy za wszystko!

Opracowanie i realizacja Papieskiej Gry Miejskiej – s. Antonia Kowalczyk OSB i Harcerze Szczepu Pokolenie JP2 w Ełku

***************

Właśnie zakończyło się niedzielne spotkanie warsztatowe w ramach SZAFy JP2 czyli Szlakowej Akademii Familijnej JP2. W niedzielnie popołudnie – zgodnie z wcześniejszymi informacjami – odbyła się część warsztatowa. W ramach KAWIARENKI Małżeńskiej uczestnicy oprócz degustacji kawy z duszą i ciasta z sercem mieli okazję poznać tajniki TWÓRCZYCH KONFLIKTÓW. Ta wiedza teoretyczna i warsztatowa mamy nadzieję, że okaże się przydatna w konfrontacji z życiowymi sytuacjami. Z kolei damy miały możliwość – podczas warsztatów SZTUKA BYCIA LIDEREM – poznania zasad zarządzania samą sobą, swoim domem, relacjami, załogą i sytuacjami, w jakich się znajdą. Cieszymy się i dziękujemy Katarzynie Zając z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego za poprowadzenie warsztatów, Zuzannie i Franciszkowi Hołubowicz za ich mentorską obecność i serdeczną atmosferę, Siostrom Benedyktynkom za pomoc w organizacji wydarzenia i Uczestnikom dzisiejszego spotkania za ofiarowany czas spotkania. Słowa podziękowań kierujemy do Urzędu Miasta Ełk za wsparcie inicjatywy w ramach projektu małych grantów : SZAFA JP2.