BENEDYKTYNKI W SZKOLE ANIMATORÓW MISYJNYCH II STOPNIA

REKOLEKCJE ZAKONNE W PUŁAWACH
28 czerwca 2019
I PROFESJA S. HIACYNTY W UROCZYSTOŚĆ ŚW. BENEDYKTA – PATRONA EUROPY
11 lipca 2019
Pokaż wszystkie

BENEDYKTYNKI W SZKOLE ANIMATORÓW MISYJNYCH II STOPNIA

Lipiec tego roku jest bardzo gorący – za oknem i w Papieskich Dziełach Misyjnych, bowiem Mszą świętą rozpoczęliśmy II stopień Szkoły Animatorów Misyjnych. W pierwszym dniu spotkania formacyjnego szczególną modlitwą wspieraliśmy misjonarzy i mieszkańców Oceanii, a po całym intensywnym dniu okazało się, ze poczucie humoru, gry i zabawy sprawiły, że to był prawdziwie pogody wieczór. W drugim dniu spotkania modlitwą wspieraliśmy misjonarzy i mieszkańców Ameryk. Do tej grupy kontynentalnej – jako benedyktynka – w tym roku zostałam wylosowana. Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, Dzieło Misji, spotkanie z misjonarzami z Peru i Argentyny, teatr dla misji, misja w Gabonie i wiele innych ciekawych tematów oraz czas adoracyjnego trwania przy Tym, który zna i mówi do serca – to wspaniały czas.

W trzecim dniu Szkoły Animatorów Misyjnych patronował nam św. Tomasz Apostoł. W liturgii modlitwy i myśli kierowaliśmy ku mieszkańcom i misjonarzom Afryki, w sposób szczególny goszcząc Ks. Krzysztofa Kasprzaka, fideidonistę z archidiecezji. krakowskiej, pracującego z Masajami w Tanzanii
„Wszyscy jesteśmy na odległość jednego Zdrowaś Mario”. W kolejnym dniu – poznawana przez nas Azja, to kontynent, którego mieszkańców i misjonarzy objęliśmy modlitwą, a przewodniczył jej (zwłaszcza podczas Mszy świętej) w sposób szczególny Juan Carlos, misjonarz Matki Bożej Pocieszenia. Szczególnym wydarzeniem była dla nas wizyta w Pałacu Prezydenckim. Intensywny dzień zakończyliśmy pogodnym wieczorem przy ognisku w pobliskich Ząbkach.

Europa, to tutaj wzrastamy, dbając o chrześcijańskie korzenie, trwając na modlitwie za mieszkańców i misjonarzy tego kontynentu. Serdecznie pozdrawiamy bliskich naszym sercom.
Kończąc II stopień Szkoły Animatorów Misyjnych – przygotowany w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przez wspaniałą kadrę Papieskich Dzieł Misyjnych – dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jej przygotowanie i przeprowadzenie: za cały trud, zapał, kreatywność, bogactwo osobowości, dowcip, poczucie humoru, dyplomy, sklepik, bycie na każde niemal zawołanie, otwartość, bliskość z Jezusem, służbę w Jego Kościele i „TAK” na wstawanie, pójście i chodzenie, gdzie Duch Boży poprowadzi, by innych budzić do misji, by wskazywać na Światło, by spotkać Nieskończoną Miłość Jezusa, aby swą wolą i życiem przylgnąć do Niego

Pięciodniowa Szkoła Animatorów Misyjnych to nie tylko warsztaty twórczości dla misji, ale także modlitwa i Eucharystia z elementami kultur z różnych kontynentów. Uczestnicy – 1 kleryk, 2 kapłanów, 2 braci zakonnych, 11 sióstr zakonnych, 31 osób świeckich – z uroczystym błogosławieństwem i pełni misyjnego zapału wrócili do swoich środowisk.

s. Tomasza OSB
referentka misyjna