BENEDYKTYNKI W KONINIE ZBUDOWAŁY MOST

W TYGODNIU MODLITW O POWOŁANIA BENEDYKTYNKI ZAWITAŁY DO SADLINEK
16 maja 2019
I EDYCJA SZAFy JP2 ZAKOŃCZONA. GRA MIEJSKA I WARSZTATY JUŻ ZA NAMI.
19 maja 2019
Pokaż wszystkie

BENEDYKTYNKI W KONINIE ZBUDOWAŁY MOST

„…Powołanie Pana czyni nas niosącymi obietnicę, a jednocześnie wymaga od nas odwagi, by podjąć ryzyko z Nim i dla Niego”

Słowa te zaczerpnięte z Orędzia papieża  Franciszek na 56 Światowy Dzień Modlitw o Powołania stały się wezwaniem dla dzieci z PDMu w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. W tygodniu modlitw o powołania wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi jako mali misjonarze „zanieśliśmy obietnice Pana” aż na krańce ziemi.     

       Gorącą Modlitwą ; Ofiarą materialną; Służbą drugiemu człowiekowi i naszą Twórczością zbudowaliśmy MOST, który w Eucharystii  połączył nas z Ofiarą Chrystusa i pozwolił nam dotrzeć do wszystkich kontynentów świata.                                

Z czystych dziecięcych serc popłynęła gorąca modlitwa w stronę  Brazylii gdzie jak napisała nam s. Ilona dzieci pragną nie tylko jedzenia, ubrań czy możliwości nauki ale najbardziej pragną ciepła rodzinnego, miłości, – pragną Boga. Dziękujemy wszystkim którzy z odwagą niosą obietnicę Pana i modlimy się by nigdy nie zabrakło serc pełnych  „odwagi by podjąć ryzyko z Nim i dla Niego”.