BENEDYKTYNKI W AKCJI W KLASZTORZE POKAMEDULSKIM – INAUGURACJA SACROTRUCKA

PIERWSZE CHWILE NA CZARNYM LĄDZIE W LIMURU
22 maja 2021
ZAPRASZAMY NA ZŁOTY JUBILEUSZ DO KONINA
1 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

BENEDYKTYNKI W AKCJI W KLASZTORZE POKAMEDULSKIM – INAUGURACJA SACROTRUCKA

Już od soboty wraz z Ełckim Wolontariatem Misyjnym, a w poniedziałek z chórem katedralnym – Benedyktynki w akcji ?
w miejscu, gdzie pokolenia KAMEDUŁÓW żyły tą samą Regułą św. Benedykta, co my ?
Bądźcie z nami – w poniedziałek transmisja w TV Trwam od godz. 17.30, następnie Radio Maryja i rozmowy niedokończone od 21.00 – spotkanie z uczestnikami wypraw górskich i kajakowych z Karolem Wojtyłą oraz z rodziną Milewskich, których papież odwiedził w rodzinnym domu w Leszczewie pod Wigrami ?
4/5/6 Czerwca – Wigry – Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP 4 Czerwca SacroTruck zajedzie do Pokamedulskiego Klasztoru na Wigrach. Pierwszego dnia będzie możliwość zobaczenia samochodu, interaktywnego muzeum oraz zapoznanie się z kulturalną ofertą. 5 Czerwca o godz. 15.00 w Galerii Dużej odbędą się warsztaty „Papież miłośnik turystyki”, o 16.00 zapraszamy na spotkanie z osobami, które pływały z Karolem Wojtyłą po Czarnej Hańczy. O godz. 17.00 zapraszamy na Spektakl p.t. „Przed Sklepem Jubilera” na podstawie dramatu napisanego przez Jana Pawła II. W międzyczasie zapraszamy do oglądania wystawy poświęconej Szlakom Papieskim i papieżowi, wystawy misyjnej oraz do oglądania wywiadów oraz filmów w rzeczywistości VR-360.   6 Czerwca po Mszach św. o godz. 9.00 oraz 12.00 ponownie będzie można zobaczyć spektakl.

SzAFa NA KÓŁKACH

W celu większej promocji tego wielkiego dzieła Centrum Oświatowo Dydaktyczne w Ełku prowadzi projekt SZAFa na KÓŁKACH – czyli SZLAKOWA AKADEMIA FAMILIJNA w SacroTRACKu. Centrum Oświatowo Dydaktyczne w Ełku od lat sprawuje pieczę nad Szlakami Papieskimi w Diecezji Ełckiej we współpracy z Fundacją Szlaki Papieskie z Krakowa, która zgodnie z życzeniem Karola Wojtyły dokumentuje wszystkie miejsca w Polsce, które Święty nawiedzał jako kapłan, biskup, kardynał i papież – pielgrzym. W ten sposób propagowana jest turystyka jako wyraz troski o zdrowie fizyczne i duchowe człowieka. Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.