Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Archiwum » 2013 » Pierwsze śluby na Ukrainie (13.07.2013)

Dnia 13 lipca 2013 roku w kaplicy Domu Delegatury w Barze na Ukrainie miała miejsce uroczystość Pierwszej Profesji s. Jany Lypivskiej. O uroczystości pisze sama siostra neoprofeska: 

„Błogosław duszo moja Pana!”


„Siostry świadome welkości daru powołania i pełne wdzięczności, odpowiadając pozytywnie na Boże wezwanie przez Profesję Zakonną oddają się całkowicie umiłowanemu nade wzsystko Bogu na Jego wyłączną własnośc”. (K. 60)


Po dwuletnich przygotowaniach w nowicjacie oraz długim oczekiwaniu nadszedł najważniejszy dzień mojego dotychczasowego życia. Zaczeło się od uroczystego błogosławieństwa w naszej zakonnej kaplicy w Barze. Przełożona Generalna – Matka Martyna Wysocka oraz Rodzice udzielali mi błogosławieństwa życząc mi szczęścia w bliskości z naszym Oblubieńcem na drodze życia zakonnego.

Następnie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem księdza proboszcza z parafii pod wezwaniem św. Anny w Barze, podczas której złożyłam Pierwszą Profesję. Pięknie udekorowana kaplica i śpiew chorału gregoriańskiego naszej scholi zakonnej przyczyniły się do jeszcze piękniejszej oprawy liturgicznej. Po Mszy Świętej były oczywiście życzenia i gratulacje, a nastepnie uroczysty obiad. Potem robilismy dużo zdzięć. Duzo radości i uśmiechu towarzyszyło mi przez cały teń dzień.


Bardzo serdecznie dziękuję Wielebnej Matce, s. Delegatce Dominice Grumnickiej i wszystkim którzy pomogli mi przygotować się do złożenia Slubów oraz siostrom, które przygotowały uroczystość.

Zdjęcia z Uroczystości Pierwszych Ślubów można obejrzeć TUTAJ