Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Aktualności » Urodziny grupy KOMPASJP2

W życiu jest wiele ważnych i wyjątkowych chwil, które stają się okazją do wyjątkowego ich świętowania i dzielenia się radością z innymi.

Również KoMPaS JP2 - czyli Koło Miłośników Szlaków Papieskich JP2 z Puław – miał taka wyjątkową okazję, aby dzielić radość z innymi i dziękować Bogu za wszystkie łaski, jakich udzielił w minionych 5 latach jego istnienia.

W sobotę 8 kwietnia 2017r.  grupa KoMPaS JP2 obchodziła swoje 5 urodziny. Miejscem do świętowania był Rynek w Kazimierzu Dolnym, gdzie młodzież publicznie wyznała swoją wiarę śpiewem i tańcem. Niespodzianką był piękny i smaczny tort, prezenty oraz nasi wyjątkowi goście: wicedyrektor SOSW w Puławach – p. Elżbieta Szczygieł, Wikaria Generalna Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek- s. Bożena Łubiarz  OSB, która specjalnie przybyła na naszą uroczystość z Otwocka. Ponadto obecni byli: Wujek- pan Marian Mirosław, s. Teresita Owsiejko OSB – animująca taniec uwielbienia, państwo Czerwcowie, p. Justyna Szczęśniak i p. Agata Żywicka, p. Beata Kruk oraz młodzi absolwenci naszej szkoły, którzy nadal czynnie związani są z KoMPaSem JP2 . Po słodkim poczęstunku wyruszyliśmy w dalszą drogę pieszo do Męćmierza, podziwiając okolice i krajobrazy. Na górze widokowej w Męćmierzu – w wyjątkowej scenerii, nawiązującej do wypraw naszego Patrona  św. Jana Pawła II - została odprawiona Msza Święta przez naszego gościa ks. Dariusza Konopkę z KUL-u.

Ważnym i wzruszającym momentem wspólnego świętowania było odczytanie przesłania i życzeń nadesłanych w imieniu Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa przez p. Prezes – Urszulę Własiuk. Był to dla nas bardzo ważny wymiar więzi, jaka łączy nas ze znamienitym gronem Przyjaciół i Spadkobierców Karola Wojtyły z Krakowa, którzy dzielili z Nim przed laty pielgrzymią i turystyczną przygodę życia.

Dalsza część urodzin upłynęła nam na wspólnych śpiewach, tańcach, przygotowaniu ogniska, pieczeniu kiełbasek oraz puszczaniu balonów do nieba do naszego Świętego Jana Pawła II.

Dziękujemy Zarządowi Zgromadzenia – Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek Matce Marcelinie Kuśmierz za łączność z nami i słowa życzeń oraz s. Wikarii Generalnej Bożenie Łubiarz za obecność i niespodzianki. Jesteśmy wdzięczni za obecność p. dyrektor SOSW Elżbiecie Szczygieł, ks. Dariuszowi za celebrację Eucharystii oraz wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w świętowanie tej uroczystości.

Zwieńczeniem naszego świętowania było wspólne przygotowanie palmy wielkanocnej i udział w uroczystej Liturgii Męki Pańskiej w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach.

Cieszymy się, że Bóg pozwolił nam świętować 5 urodziny w pięknej scenerii i przy dobrej pogodzie, w tak wspaniałym gronie członków, sympatyków, przyjaciół i gości Koła Miłośników Szlaków Papieskich JP2.

 100 lat, 100 lat.......

Zdjęcia dostępne są TUTAJ