Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Schola gregoriańska » Archiwum » Czuwanie Modlitewne w Łagiewnikach

Dnia 1 maja 2012 roku wszystkie drogi prowadziły do Krakowa do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach, gdyż właśnie tam przewidziane było Czuwanie Modlitewne w IV roku Nowenny Lat przed stuleciem Zgromadzenia.

Czuwanie rozpoczęło się o 9.30 w Auli Jana Pawła II. S. Wikaria Krystiana Chojnacka przedstawiła gościa: ks. dra hab. Andrzeja Witko, który wygłosił konferencję dotyczącą miłosierdzia w Encyklice Dives In misercordia w odniesieniu do wspólnoty zakonnej.

O godz. 11.00 zebrałyśmy się na Mszę św. w kaplicy klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i Relikwiami św. Siostry Faustyny. Na ścianie przed prezbiterium tej Kaplicy widnieje bardzo wymowny napis: Miłością wieczną umiłowałem cię, dlatego przyciągnąłem litując się. Cały ten dzień był świadectwem tych słów. Także refren psalmu responsoryjnego głosił nam: Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia. Na Czuwanie Modlitewne przygotowałyśmy specjalny repertuar, a po Komunii św. wyśpiewałyśmy słowa św. Siostry Faustyny: Miłosierdzie Pańskie na wieki wyśpiewywać będę…

W Godzinie Miłosierdzia zebrałyśmy się ze wszystkimi przybyłymi w tym dniu pielgrzymami w Bazylice na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, aby upraszać łaski dla siebie, Zgromadzenia, swoich przyjaciół i bliskich. Ostatnim punktem naszego pielgrzymowania były wspólne nieszpory odśpiewane w Kaplicy Matki Bożej Bolesnej.

Nasze serca śpiewają Bogu dziękczynienie za Jego wielkie miłosierdzie, za dar tego zgromadzeniowego spotkania oraz za każdą chwilę naszego życia i pielgrzymowania.

Zdjęcia dostępne są TUTAJ