Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Schola gregoriańska » Archiwum » Czuwanie Modlitewne w Niepokalanowie

Dnia 17 września 2011 roku w Niepokalanowie odbyło się Czuwanie Modlitewne naszego Zgromadzenia. Wraz z siostrami ze scholi udałyśmy się, by zatroszczyć się o oprawę liturgiczną.

W kaplicy św. Maksymiliana powitał nas ojciec proboszcz Andrzej Kuśmierski OFM-Conv, który przybliżył nam postać św. Franciszka z Asyżu i św. Maksymiliana oraz opowiedział o tym miejscu, nawiązując także do historii naszego Zgromadzenia. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum poświęconego życiu i działalności Założyciela Niepokalanowa.

W samo południe w Bazylice NMP Mszę św. z homilią celebrował gość naszego spotkania – ks. prof. Paweł Podeszwa, biblista z UAM. Piękno liturgii eucharystycznej stanowiącej kulminacyjny punkt spotkania, ze starannie przygotowanymi czytaniami, komentarzami i śpiewem, z pewnością poruszyły serca wszystkich przebywających w Bazylice w Niepokalanowie.

Po południu ks. profesor wygłosił konferencję o uczniach udających się do Emaus. Następnie odmówiłyśmy nieszpory oraz różaniec. Na zakończenie Matka Generalna Martyna Wysocka, która przybyła do nas prosto z lotniska, opowiedziała nam o swoim pobycie w Afryce i wizytach w klasztorach benedyktyńskich w Togo i Beninie.

Spotkanie w Niepokalanowie napełniło nasze serca radością i nadzieją, że nasze życie zostanie poruszone łaską Boga.

Zdjęcia dostępne są TUTAJ