Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Dla młodych » Rekolekcje » Rekolekcje dla młodzieży w Otwocku (6-8.11.2015)

W dniach od 6-8.11 2015  w Otwocku, odbyły  się rekolekcje dla młodzieży pt:  „Spotkanie z Ewangelicznymi Błogosławieństwami” ,które były pierwszym krokiem przegotowującym młodzież do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Pierwsze spotkanie koncentrowało się wokół orędzia Ojca Świętego Franciszka.

«Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą» 

Papież mówił :Droga Młodzieży!

Kontynuujemy naszą duchową pielgrzymkę do Krakowa, gdzie w lipcu 2016 r. odbędzie się kolejny międzynarodowy Światowy Dzień Młodzieży. Na przewodnika w naszej drodze wybraliśmy ewangeliczne błogosławieństwa. W ubiegłym roku rozważaliśmy błogosławieństwo ubogich w duchu, zawarte w szerszym kontekście «Kazania na Górze». Wspólnie odkryliśmy rewolucyjne znaczenie błogosławieństw oraz stanowcze wezwanie Jezusa, abyśmy odważnie zaangażowali się w przygodę poszukiwania szczęścia. W tym roku będziemy zastanawiać się nad szóstym błogosławieństwem: «Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą»

Młodzież która przyjechała z różnych części Polski tj: z Grajewa, Puław, Miechowa, Lipówek, Otwocka, bardzo aktywnie podjęła inicjatywę przygotowań poprzez wspólną modlitwę, sakramenty święte, szczególnie sakrament pokuty i Eucharystii. Duchowo towarzyszył młodzieży Ks. Jakub Bieliński  koordynator  ŚDM w dekanacie otwockim.

Niech te spotkania będą jak słowo, jak miecz obosieczny, czyli niech cały czas będą żywe… i niech trwają…

Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony!

Zdjęcia dostępne są TUTAJ