Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek

Pax Christi

Dla młodych » Rekolekcje » Rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania w Gdańsku (21-22.02.2014)

Kilka słów wstępu  o wspólnocie…

Przy parafii św. Antoniego w Brzeźnie prężnie działa już od 2007 roku „Wspólnota Shema”. Shema z hebrajskiego oznacza słuchaj. To wezwanie młodzi ludzie starają się realizować poprzez pragnienie słuchania i wypełniania woli bożej we wspólnocie i we własnym życiu. Opiekunem grupy jest ks. Dariusz Żyźniewski, który czuwa nad teologiczną poprawnością treści przekazywanych na spotkaniach, a także dba o program i duchową formację członków wspólnoty. Wspólnota również posiada Lidera, który odpowiada za program oraz życie wspólnoty, a także koordynuje pracę animatorów. Wspólnota od 2011 roku bierze udział w dziełach podejmowanych przez Szkołę Nowej Ewangelizacji (SNE) Gdańsk.

(…) i jak się znalazłyśmy w SHEMA (s. Wianeja, s. Łucja)

Pod koniec 2013 roku wspólnota zorganizowała dla parafii kurs: „Nowe Życie” na które się wybrałyśmy. To był piękny czas, Boży czas!!! Nauki kerygmatyczne i świadectwa głoszone były w sposób prosty, żywy, zrozumiały dla współczesnego człowieka. Treści przekazywane z głębi serca  pozwoliły zobaczyć, że ci młodzi ludzi, pełni zapału  doświadczyli Miłości Bożej, co więcej chcą z tą miłością wyjść do jakże trudnego społeczeństwa.  Byłyśmy dumne, że w dzisiejszym świecie są młodzi, którzy nie wstydzą się Jezusa, i mają odwagę głośno o Nim mówią. Po tych rekolekcjach zapragnęłyśmy towarzyszyć w wędrówce „Wspólnoty Shema”…. Spotykamy się wspólnie w każdą niedziele na dzieleniu się Słowem Bożym połączonym z modlitwą uwielbienia, raz w miesiącu w naszej zakonnej kaplicy mamy Msze Świętą i również co miesiąc mamy wspólną adorację.  Pragniemy prowadzić współpracę z młodzieżą, która będzie się opierać na fundamencie, którym jest Bóg,  a dzielenie się doświadczeniem Bożej miłości otworzy horyzonty ewangelizacyjne w świecie.

(…) przejdźmy do rekolekcji…

W dniach od 21 – 22 Lutego 2014 roku odbyły się rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania prowadzone przez wspólnotę modlitewno – ewangelizacyjną działającą przy parafii św. Antoniego w Gdańsku. Rekolekcje były czasem ubogacającym zarówno nas prowadzących jak i młodzieży która w nich uczestniczyła. Pan Bóg działał – był obecny. Otwierał serca na dzielenie się NIM jak i na przyjmowanie JEGO w tych młodych duszach. Ten sposób głoszenia był dla kandydatów do bierzmowania zupełną nowością! Nauki, świadectwa głoszone przez ludzi w ich wieku i to ludzi świecki pozwoliły nie odczuwać bariery wiekowej i społecznej, dzięki czemu łatwiej było im otworzyli się na działanie łaski Bożej. Kerygmat był przekazywany w sposób żywy i ciekawy.  Różnego rodzaju scenki, filmiki pozwoliły dostrzec wśród nich zainteresowanie. Modlitwa wstawiennicza kruszyła najgrubsze lody wśród największych twardzieli. Łzy grzeszności, ale i radości z nawrócenia były oznaką działania żywego Boga podczas tej modlitwy. Również dla nas jako sióstr modlitwa wstawiennicza nad młodymi była głębokim przeżyciem. Doświadczyłyśmy ogromnej obecności Bożej, czułyśmy, że to nie my sami z siebie wstawiamy się za młodzieżą, ale że to moc Ducha Świętego przemawia przez nas, przez nasze serca, przez nasze usta.

Po czasie przeznaczonym na przeżycia duchowe nadszedł czas na coś dla ciała. Nasze siostry są w tym niezastąpione…. Przygotowały nam pyszny obiad, który ekipa Shemy zapamięta na długo. Dziękujemy drogie siostry za zaangażowanie się w to dzieło. Nasze wspólne wędrowanie rekolekcyjne zakończyliśmy punktem kulminacyjnym Mszą Świętą dziękując Bogu za ten czas i prosząc o dalszą opiekę nad młodzieżą, która jest naszą przyszłością. Z Panem Bogiem dobrze do tych rekolekcji się przygotowaliśmy!

Z Bogiem żywym  je przeżyliśmy!

Z Bożą pomocą doświadczyliśmy i będziemy doświadczać owoców tego spotkania!

CHWAŁA PANU ZA TEN CZAS !!!

CZAS TRYUMFU JEZUSA W TAK WIELU MŁODYCH SERCACH !!!

Zdjęcia z rekolekcji dostępne są TUTAJ