„7 DZIEWCZYN Z …” OBRAŁO WŁAŚCIWY KURS?

SPOTKANIE PRZEŁOŻONYCH NA UKRAINIE DOBIEGŁO KOŃCA
30 października 2019
BENEDYKTYNKI Z MISJĄ – W GOŚCINIE W EŁCKIEJ SZKOLE
4 listopada 2019
Pokaż wszystkie

„7 DZIEWCZYN Z …” OBRAŁO WŁAŚCIWY KURS?

Tym razem akcja – sprawa poważniejsza – toczyła się na Mazowszu – w Otwocku. Do Domu Generalnego z różnych stron Polski przybyło 7 dziewcząt, aby wraz w tym wyjątkowym miejscu i czasie obrać właściwy kurs dla swojego życia.

Sesja „Rozeznawanie drogi życia i podejmowanie decyzji” rozpoczęła się w piątkowy wieczór. Był to czas zapoznania, ale i podjęcia już też pierwszych zadań związanych z poznawaniem siebie i pogłębiającym to zagadnienie wprowadzeniem do medytacji odprawianej indywidualnie następnego dnia rano. Zwieńczeniem dnia była Eucharystia sprawowana przez otwockiego kapelana o. Honoriusza OSBCist.

Sobota okazała się bardzo intensywnym dniem warsztatowym. Zajęcia prowadziła s. dr Blanka Szymańska OSB wraz z przybyłym do nas ks. dr Radosławem Rybarskim z KUL-u, gdzie pracuje jako asystent w Katedrze Psychologii społecznej i Religii. Wykłady i warsztaty pomagały uczestniczkom w poznawaniu siebie, odkrywaniu swoich kompetencji i preferencji zawodowych, a także uwrażliwiały na obranie właściwego kierunku w życiu czyli na trafne rozeznanie powołania. Szczególną okazją ku temu była możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, Adoracja, Eucharystia i rozmowa.

Poranna Eucharystia i niedzielne warsztatowe przedpołudnie wieńczyło wysiłki tego czasu poszukiwania. Nabożeństwo posłania – przygotowane przez s. A. Antonię OSB i przeżywane wraz z Siostrami z otwockiej wspólnoty przy pomniku M. Założycielki – było pięknym akcentem kończącym to wymagające i intensywne spotkanie.

Dziękujemy Siostrom z Otwocka za przyjęcie nas pod dach swojego domu i możliwość uczestniczenia we wspólnych modlitwach, w celebrowanej Eucharystii i życzliwe spotkania. Naszym Siostrom – s. Joannie OSB z Otwocka
i s. Franciszce OSB z Lublina za przygotowanie spotkania i troskę o potrzeby jego uczestniczek.
Ks. Radosławowi i s. Blance OSB dziękujemy za przybycie i poprowadzenie zajęć, które pomogły i zapewne pomogą jeszcze uczestniczkom obrać w życiu właściwy kurs.

Jeśli się zastanawiacie, albo Wasze koleżanki nie są pewne w jakim kierunku mają ruszyć dalej – to już dziś zapraszamy na kolejne edycje tej sesji:

w Puławach: 6-8.12.2019 r.
w Gdańsku: 6-8.03.2020 r.
w Ełku: 29-31.05.2020 r.